İletişim

  5 Yorum

  1. Dersim Dernekleri Federasyonu olarak katledilişinin 78. yılında Seyid Rıza ve Yoldaşlarını anma eylemimize dostlarimızın da katılımı birliğimiz, inancımız, kültürümüz, kimliğimiz ve geleceğimiz için önem arz etmektedir. Bunun içindir ki 15 Kasım pazar günü saat 19:00’da Taksim tünel den Galatasaray Lisesine yapacağımız yürüyüş ve anma etkinliğimize siz değerli dostlarımızı da bekliyoruz. DERSİM DERNEKLERİ FEDERASYONU‏

  2. Öncelikle ben Sünni inancına göre yetiştim, fakat her zaman Cem Evlerindeki Hz Ali efendimiz, Hacı Bektaş-ı Veli Hz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin neden yan yana olduğunu merak etmişimdir, Sosyal Demokrat bir aile olmamıza rağmen şimdiye kadar ailede hiç kimse merak etmedi, özellikle Gezi olaylarından sonra merakım daha da arttı, ilk olarak Hz Ali efendimizin ve evlatlarının nasıl haksızlığa uğradıklarını araştırdım, öylesine ki Hacı Bektaş-ı Veli Hz ve Bektaşilerin Rumelide İslam’a katkısı derken, gittikçe dağınık olan puzzle’ın taşlarını birleştiriyor, belkide şimdiye kadar neden bilmediğim veya neden hiç araştırmaya gerek duymadığım Alevilerin Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e desteklerini öğrendim. 56 yaşındayım, şimdiye kadar bu önemli bilgileri öğrenmediğim için hakikaten hayatım boş geçmiş. Bu arada iki kez Karaca Sultan Cem Evi’ne gittim. İtiraf etmeliyim ki Alevi kardeşlerim zeki insanlar, Karaca Sultan Cem Evi’nde Hz Ali Efendimiz ve Alevilikle ilgili bende olmayan kitaplar bulabilirmiyim diye (Alevi kardeşlerim nasıl tanımlıyorlar, eğer yanlış ifade ediyorsam lütfen cahilliğime verin) müzelerde ki gibi hediyelik eşya reyonu gibi yere uğradım. İşte o sırada bir şey dikkatimi çekti, görevli genç bir bayan kitap okuyordu, ben eğitimci olduğum için toplu ulaşım araçlarında kitap veya gazete okuyan gençlere hayran kalırım. Çünkü teknolojiyle beraber büyük bir kesimde elinde ya cep telefonuyla mesaj çeker, ya da facebook, twitter’e bakma bağımlılığı var. Bu nedenle Karaca Sultan Cem Evi’ndeki genç hanımı kutlarım, zaten Karaca Sultan Cem Evi 2016 yılı duvar takvimi hem kendime, hem de anne-babam için almak için gideceğim. Geçen yıl da aynı takvimden almış, inanın diğer piyasada yüksek fiyatla satılan duvar takvimleri gibi fasa-fiso şeyler yok, tamamen dopdolu bir takvim, bu vesile ile bu konuda emeği geçenleride kutlarım.
   Ayrıca 2004 yılından beri karikatür çizmekteyim, yerel gazetelerle, İsveç ve Yunanistan’da bulunan internet gazetelerine gönüllü olarak çizdim. Bu konuda sizlerin bir yayın organınıza da “gönüllü” olarak çizmekten gurur duyarım. Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım.

   İrfan ÜNALAN
   Resim öğretmeni

  3. Merhabalar

   Faşizm , yok etmeye çalıştığı figürün yok olmasına müsade etmeyecektir.

   Faşizmin sürekli bir iç düşman yaratmasının sebebi de bundan dolayıdır.

   Şu an hedefteki kürtler den sonra sıra tekrar alevilere gelecektir.

   İşte SÖZCÜ gazetesinin hedefi bu figürleri sürekli canlı tutmaktır.

   Şu an alevi figürünü , kürt figürüne karşı kışkırtarak ,

   faşizmi güçlendirmesi insanın kanını dondurmaktadır.

   ÜLKEMİZDEKİ FAŞİZMİN SOY HARİTASI AŞAĞIDAKİ GİBİ OLABİLİR Mİ ?

   DEDE : İSLAM

   BABA : DEVLET

   1.ÖZ KARDEŞ : SUNNİ TÜRK { ÖRNEK HİLAL KAPLAN / SABAH }

   2.ÖZ KARDEŞ : TÜRK SUNNİ { ÖRNEK YILMAZ ÖZDİL / SÖZCÜ }

   DÜŞMAN 1 ÜVEY EVLAT : TÜRK ALEVİ

   DÜŞMAN 2 EVLATLIKLAR : ŞAFİİ KÜRTLER VE DİĞERLERİ

   Faşizm Türk Alevileri asla Öz kardeş olarak kabul etmeyebilir.

   İnsanlarımıza bunu kim anlatacak……..

   TŞK.

  4. Alevi insanın kültürlü eğitimli olması Türkiye için bir kazançtır. Sünni kesimde eğitime pek önem verilmez buda kültürel olarak hep geri kalmanıza neden olmuştur.

   Sayın : Yetkili 1971 Tokat Niksar doğumluyum,

   1988  Yılında Stajer Muhasebeci olarak iş hayatına başladığım günden bu güne kadar, 
   2 Yıl Stajer Muhasebe Elamanı, 
   4 Yıl Muhasebe Elamanı, 
   5 Yıl Finans Sorumlusu, 
   9 Yıl Mali İşler Müdürü,
   6 Yıl Müdür Yardımcısı, 
   4 Yıl Mali İşler Müdürü

   olarak geçen 30 yıllık süreç içinde iş hayatımın bana Muhasebe personelinin, Muhasebe Müdürünün yürüttüğü işlemlerin firma için öneminin bilincinde olmayı öğretmiştir. Kazandığım tecrübe, bilgi birikimimin istenilen işin, gereklerine ve niteliğine uygun olduğum düşüncesindeyim. Edinmiş olduğum tecrübe almam gereken sorumluluğun altına girebileceğinin garantisini verebileceğime inanıyorum. Muhasebe, Finans, İnsan Kaynakları işlemlerinizin güvenli ve sorunsuz bir şekilde işlemesini istediğinizin de bilincinde olarak öz geçmişimi incelemenizi ve detayları görüşmek için benimle iletişime geçmenizi rica ederim.

   Saygılarımla   
   Nihat Canik

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Başa dön tuşu

  Reklam Engelleyici Algılandı

  Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün