Avrupadan Haberler

AABF Başkanı Hüseyin MAT:”Herkes Haddini Bilecek Büyükelçi !!!”

 Alevilerin dün de, bugün de, yarın da ibadat yeri Cemevi’dir.

Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nun, “Tuğçe, islam inancına göre defnedildiği için mutluyuz. Aile, Alevi geleneğine göre tasavvufi bir olgunlukla mistik bir olgunlukla bunu karşıladı. O bakımdan da kendilerini hem takdir ediyorum hem başsağlığı diliyorum. Kendisi de, ailesi de Aleviliğin İslam’ın bir mistik uzantısı, bir tasavvufi yorumu olduğunu gösterdi. Yani ayrı bir din şeklinde değil. Cenazede diğer dinlerin temsilcilerinin olması da, İbrahimi dinlerin geleneğinin birleştiricini de simgeledi” açıklamasını şiddetle kınıyor, hak ettiğ ve ait olduğu yere gitmesini biran evvel bekliyorum.

Devlet katlıamlarla, baskılarla Alevileri bitiremedi, sıra şimdi ölülerimize mi geldi? Şunu siz de, sizi buraya atayan zihniyette iyice kafasına yazsın; Alevilerin tek bir ibadethanesi vardır, O’nun adı da CEMEVÍ’DÍR.

Bin türlü Osmanı oyunuyla ve devletin tüm olanaklarıyla bir algı operasyonu peşinde olduğunuzu biliyoruz. Kontrol edemediğiniz, başa çıkamadığınız, başınızın belası olan Almanya Alevi Hareketine yönelik dün olduğu gibi bugün de planlı müdahalenizi biliyoruz. Bu çirkin oyunu boşa çıkartacağız, bunu da siz iyi bilin. Unutmayın ki; dünyanın en barbar ve en vahşi katili olan Yavuz nasıl Aleviler tarafından lanetleniyorsa, O’ndan esinlenerek kulağına küpe takanlar, üçüncü köprüye Yavuz’un ismini koyanlar da aynı şekilde lanetlenecektir.

Birey olarak kim ne karar verirse versin, kim nereye gitmek isterse gitsin herkesin kararına saygı duyarız. Lakin Alevilerin cem yaptığı, semah döndüğü, deyişini söylediği, cenazesini kaldırdlığı, lokmasını verdiği, okulu, mahkemesi kısacası yaşama dair ne yaşanıyorsa herşeyini yaşasığ tek ibadet yeri CEMEVÍ’DÍR.

Bunu siz de, sizi buraya atayanlar da bir kez daha kafasına yazsın…

Hüseyin Mat
AABF Genel Başkanı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün