Avrupadan Haberler

AABK:”Ortada istihbarat zaafı yok, bilakis destek var”

BUNUN ADI DEVLET TERÖRÜDÜR

Kobane’ye geçmek isteyen ESP’nin gençlik örgütü Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) bağlı gençlerimize yönelik, Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nin önünde bombalı saldırı gerçekleşti. Bu katliamda onlarca gencimiz yaşamını yitirirken, yüzün üzerinde canımız yaralandı. Alevi toplumu olarak ölümler ve katliamlar üzerinden siyaset yapan bu zihniyetin yabancısı değiliz.

Ortada istihbarat zaafı yok, bilakis destek var

Türkiye tarafından desteklenen İslami terör örgütleri, Suriye’de olduğu gibi ülkemizde de sivilleri hedef almaya başladı. Suriye’ye bizzat MİT tarafından taşınan silahların, gün gelip Türkiye’deki eylemlerde kullanılacağını aklıselim herkesin görebileceği bir gerçektir. Bu nedenle Suruç Katliamı’nın birinci dereceden sorumlusu AKP Hükümetidir. Ve bu katliamının taşeronluğunu yıllardır AKP tarafından beslenen İslami terör örgütleri üstlenmiştir. Suruç Katliamı’nda, “Kobane düştü düşecek” diye sevinç nidaları atan Erdoğan ve onun emrindeki MİT’in bir zaafı değil, bilakis desteği söz konusudur. Bunun adı devlet terörüdür.

Suruç Katliamı Rojava’daki dayanışma ruhunu hedef almaktadır.

Bu katliamlar ezilenlerin birliğini bozamayacaktır

Son dönemde IŞİD ve benzeri terör örgütlerine yönelik çeşitli etnik ve inançsal katmanların bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan dayanışma ruhunu hedef almaktadır. Bu katliamlar ezilenlerin birliğini asla bozamayacaktır. Söz konusu dayanışma ruhunun AKP’yi iktidardan indirmiş olması nedeniyle, bu çevreler günden güne daha çok saldırganlaşacaklar. Yeni katliamlara maruz kalmamak için “Türkiye’de ne kadar IŞİD’e bağlı hücreler var? Bunların bertaraf edilmesi için neler yapmalıyız?” sorularına acilen yanıt bulmamız gerekiyor.

Gençlerimizin alçakça katledilmesi karşısında tarifi mümkün olmaya bir acı ve üzüntü içerisindeyiz. Bu katliamın hesabını sormak ve gençlerimizin davasına sahip çıkmak öncelikli görevimizdir. Yaşamını yitiren gençlerimizin devr-i daim olsun. Halkımızın başı sağolsun…

Hüseyin Mat

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün