Türkiyeden Haberler

AKD Başkanı Doğan DEMİR:”Altan TAN Derhal Özür Dilemeli”

Altan Tan’ın gerici açıklamalarına ilk tepki Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’den geldi. Demir, Altan Tan’ı derhal özür dilemeye çağırdı.
HDP milletvekili Altan Tan’ın, “Selahattin Bey ben inançlı bir Müslümanım ve tek kıblemiz var o da Kabe’dir dedi, böyle bir laf daha Kemal Kılıçdaroğlu’ndan duyulmadı” sözleri tepki çekti.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “HDP Milletvekili Altan Tan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nezdinde tüm Alevilere karşı sarfettiği sözler ne yazık ki Tayyip versiyonu bir söylemdir. Altan Tan bilmelidir ki Aleviler, insanı merkez alan bir inanca sahiptirler ve dolayısıyla insana secde ederler” dedi.

“Tayyip Erdoğan’ın seçim meydanlarında ‘Biliyorsunuz onun mezhebi bellidir’ veya miting meydanlarında ‘Ben Kuranla büyüdüm, Kılıçdaroğlu’nun nezdinde Kuran’ın yerinin ne olduğu malum’ diyerek din üzerinden siyaset yapmasıyla Altan Tan’ın söylemi arasında hiç bir fark yoktur” diyen Demir, “CHP’nin siyasetini beğenmeyebilirsiniz ama bunun üzerinden kalkıp bir inanca karşı nefretinizi ve kininizi kusmanızı doğru bulmayız” ifadelerini kullandı.

Altan Tan’ın, yaptığı hakaret nedeniyle tüm Alevi kamuoyundan derhal özür dilemesi istenirken “HDP MYK yönetimi biz Alevilerin hassasiyetini dikkate alarak bu konuda gerekli adımları atmalı ve bu toplumu üzecek söz ve eylemlerin son bulması için partisinin çaba sarf etmesini diliyoruz” denildi.

http://haber.sol.org.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün