Türkiyeden Haberler

Alevi Kadınlar’dan Diyarbakır Sur’a Destek

Türkiye’nin kentlerinden Alevi kadınlar, 2 Ocak’ta Diyarbakır’a duyuran DAD Kadın Sekreteri Sevgi Kişin, Direnen Kürt kadınları ile lokmalarını paylaşıp, direnişe destek vereceklerini söyledi.

Ankara Demokratik Alevi Derneği (ADAD) üyesi kadınlar, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devlet saldırısına karşı direnen halkın yanında olmak ve kadınlar ile dayanışmak amacıyla, Türkiye’nin dört bir yanında kadınların 2 Ocak’ta Diyarbakır’a gidileceğini duyurdu. Sudem Cafe’de düzenlenen dayanışma kahvaltısında bir araya gelen DAD üyesi kadınlar, tüm Alevi kadınlara Diyarbakır’da buluşma çağrısı yaptı.

Alevi kadınlar Sur’a gidecek

Programda konuşan DAD Kadın Sekreteri Sevgi Kişin, Sur’a lokmalarını barikatlar arkasında direnen kadınlar ile paylaşmak amacıyla gideceklerini belirterek, orada aynı zamanda devlet tarafından hedef alınarak tahrip edilen, yakılıp-yıkılan inanç merkezlerini de ziyaret edeceklerini söyledi.

‘AKP’nin IŞİD’ine karşı direnenlerin yanındayız’

Kişin, “Aleviler nerede bir baskı ve zulüm varsa onların yanında olmuşlar biz de bu nedenle Sur’a gideceğiz çünkü Sur’da mazlum halk AKP’nin IŞİD’ine karşı direniyor” diyerek, tüm Alevi kadınlarını direnen Kürt kadınları ile dayanışmaya çağırdı.

Programda Alevi kadınlar, direnen Kürt kadınlar için çıra yaktı.

http://bestanuce1.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün