Türkiyeden Haberler

Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi’nin Olağan Genel Kongresi Yapıldı

Tarsus’ta 4 yıl önce faaliyetlerine başlayan Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi’nin 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Cemevinde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısı sonunda yapılan seçimlerde derneğin Tarsus Şubesi’nin kurucu başkanlığını yapan Nasır Şerbet, görevini Erdal Turgut’a teslim etti.

Divan başkanlığını Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Sekreteri Ahmet Doksöz’ün yaptığı olağan genel kurul saygı duruşu ile başladı.

Günden maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Nasır Şerbet, 4 yıl boyunca zorlu süreçlerden geçtiklerini, fakat gelinen noktada derneğin belli bir konuma geldiğini vurguladı.

Derneğin kuruluşundan bu yana emek harcayan tüm yönetici ve üyelere teşekkürlerini ileten Başkan Nasır Şerbet, “Bu süreçte zorluklarla karşılaşmadık mı? Tabi ki karşılaştık. Ama maalesef yaşadığımız bu zorlukların nedenleri arasında sevgili canlarımızın tutumları da vardı. Sebebi ne olursa olsun, geride kalan dönemlerde biz Aleviler olarak örf ve adetlerimizde kayıplar yaşadık. Bizler bunların yeniden canlandırılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasının gayreti içerisinde olduk” dedi.

Başkan Şerbet, “Ben ilk başta verdiğim sözü tutuyor ve bayrağı yeni arkadaşlarımıza teslim ediyorum. 4 yıl boyunca birlikte çalıştığım arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Yeni görev alan canlarımıza da kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Dernek yöneticilerine plaket verilmesinin ardından ise seçimlere geçildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde Erdal Turgut başkanlığında oluşan yeni dernek yönetimde Ali Karakuzu, Meryem Arpacı, Hasan Aslan ve Hurşit Aldemir görev aldı.

Olağan genel kurul toplantısına Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, Malatyalılar Derneği Başkanı Hacı Yıldız, Bakkallar Odası Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tarsus Şube Onursal Başkanı Hasan Güvendir, diğer oda ve dernek başkan ve yöneticileri, davetliler ve üyeler katıldı.

http://www.tarsushaber.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün