Türkiyeden Haberler

Alevi örgütleri Kobanê için sınırda

Alevi dernekleri Kobanê ile dayanışmak için Suruç’a geldi. Kobanêliler için yardım getiren Alevi dernekleri, sınır hattında yarın 10 bin kişilik aşure yapıp dağıtacak.

Kobanê’ye dönük DAİŞ çeteleri tarafından yapılan saldırılara karşı Kobanê ile dayanışmak amacıyla bir destek de Alevi derneklerinden geldi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Özgür Demokratik Alevi Dernekleri (ÖDAD), Almanya Dostlar Dostlara Yardım Ediyor Derneği ile Dersim Belediyesi Meclisi üyeleri ve yöneticileri ile Munzur Su yetkililerinden oluşan bir heyet Suruç’a geldi. Suruç Belediyesi’ni ziyaret eden Alevi heyetini DTK İcra Kurulu Üyesi Feleknas Uca, HDP PM Üyesi Mehmet Doymaz ve Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Zuhal Ekmez karşıladı. Doymaz, Kobanê ve Suruç’taki gelişmelerle ilgili heyete bilgi verdi. Heyet, içinde su, gıda, giyim, battaniye ve elektrikli soba bulunan 2 TIR yardımı Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne teslim etti.

Çadır kentleri de ziyaret eden Alevi heyeti, yarında direniş nöbetinin tutulduğu sınır köylerini ziyaret edecek. Heyet daha sonra nöbet eyleminin devam ettiği Mehser köyünde 10 bin kişilik aşure yapıp dağıtacak.

URFA (DİHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün