Avrupadan Haberler

Aleviler Almanya’da Erdoğan’ı ‘karşılayacak!’

Avrupa’daki Aleviler, seçim çalışmaları kapsamında Pazar günü Almanya’nın Karlsruhe kentine gelecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı protesto ile karşılayacak.

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok ağır ifadeler yer aldı.
Erdoğan’ın IŞİD’e destek verdiğine dikkat çekilen açıklamada mitinge şöyle çağrıda bulunuldu:

“Erdoğan 10 Mayıs 2015 Pazar günü Karlsruhe şehrine gelecek. AABF BW Bölge Temsilciliğimiz öncülüğünde ve ev sahipliğinde R.T. Erdoğan’ı protesto etmek için çalışmalara bu an itibariyle başlamıştır. BW Eyaletinde bulunan tüm kurumlarımızı ve dostlarımızı protesto mitingine bekliyoruz.

17 Mart 2012 Bochum’a 50 bin yürekli Alevi ve Alevi dostuyla karşısına çıkarak, Bochum’a sokmadık, 22 Mayıs 2013 Heumakt mitingiyle Erdoğan’ın Gezi Direnişi’nde katlettiği gençleri anmak için 100 binle karşısına çıktık, 24 Mayıs 2014 Köln mitingiyle 150 bin sel olup karşısına çıktık, bir avuç kelimesini yedirdik, Şimdi 10 Mayıs ve yine karşısına çıkıyoruz.”

http://www.gercekgundem.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün