Türkiyeden Haberler

Alevilerin başlattığı açlık grevine SDGF’liler de katıldı

Hitler Almanyası’nı hayal ettiği üniter devlet için model aldığını basın toplantısında ilan eden Saray’ın emrindeki çetelerle Nazileri aratmayan pratiği sürerken, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) da Alevilerin başlattığı açlık grevlerine katılacak. Yazılı açıklama yapan SGDF’nin açıklamasında, “Hendek başlarında direnen gençler, evlerini, mahallelerini terk etmeyenler, yasaklara karşı kadın-çocuk genç-yaşlı demeden sokaklara çıkanlar, Saray çetelerine geçit vermiyor. Gençlik başta olmak üzere bütün Kürt halkı, yaşam hakkını direnerek savunuyor ve kazanıyor” denildi. “Bizler Gezi’nin çocukları olarak 7 Ocak Perşembe gününden itibaren Aleviler’in başlatmış olduğu açlık grevine destek vermek için 2 günlük açlık grevine başlıyoruz” diyen SGDF,”Çağımızın Hızır Paşa’sına karşı dövüşenleri bir kez daha selamlıyor, “dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyerek açlık grevine başlayan Aleviler’le dayanışma içerisinde olacağımızı belirtiyoruz” diye kaydetti.

Sessizliğe ses oluyoruz

Demokratik Alevi Derneği (DAD) Tuzla Şubesi üyesi Alevi kadınların  devam eden abluka ve katliamlara karşı başlattıkları açlık grevi eylemi, 2’nci gününde de devam etti. Gün içinde birçok kurum, dernek binasında devam eden açlık grevindeki kadınlara destek ziyaretinde bulunurken, akşam saatlerinde de Tuzla’ya bağlı mahallelerde ses çıkarma eylemleri başlatıldı. Açlık grevindeki dernek yöneticilerinden Sümbül Beltir, katliamlar karşısında Türkiye kentlerindeki sessizliğe çığlık olmak için açlık grevine başladıklarını söyledi.

 http://www.ozgur-gundem.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün