Avrupadan Haberler

Ali KILIÇ,Hamburg Alevi Kültür Merkezi’ni Ziyaret Etti

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Hamburg Alevi Kültür Merkezi yetkilileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Maltepe ile Altona ilçeleri arasındaki ‘kardeş şehir’ projesi kapsamında Almanya’nın Hamburg kentinde bir dizi temaslarda bulunan Ali Kılıç Alevi Kültür Merkezini ziyarette bulundu.

Ziyarette HAKM yetkilileriyle karşılılı fikir alışverişinde de bulunan Kılıç, Hamburg’un Altona ilçesinde çok sayıda göçmen yaşadığına dikkat çekerek, Maltepe ile Altona ilçeleri arasındaki kültürel ve sosyal yakınlaşmanın önemine değindi.

Bugün dünyada Kafkaslardan Balkanlara, Avrupa’dan Türkiye’ye, hatta Türkiye’den Avrupa’ya büyük bir göç yaşandığını ifade eden Kılıç, ‘’ Artık küresel bir dünyada yaşıyoruz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya bir göç yaşanmakta. Günümüzün temel sorunlarından biri göç olgusu. Bu anlamda Türkiye’de kurulacak yeni hükümete göçmenlerin sorunlarıyla ilgilenmesi noktasında bir göç bakanlığının kurulması konusunda çağrıda bulunuyorum’ dedi.

Kılıç, Haziran ayında gerçekleşen parlamento seçimlerinde CHP’nin yurtdışından birinin neden milletvekili adayı gösterilmediği sorusuna da “Diğer partiler gibi CHP de yurtdışında yaşayan, yurtdışı sorunlarını iyi bilenleri milletvekili adayı gösterebilirdi. Bu konuya çok sıcak bakıyorum. CHP Avrupa örgütlenmesi elbette iki yıllık bir oluşum. Bu bir süreç. Yurtdışından milletvekili adayı ya da adaylarının gösterilmesinin Türkiye’deki demokratikleşme sürecine daha da katkıda bulunacağına inanıyorum’ dedi.

Türkiye’de yüzde 10 barajının da kaldırılması gerektiğini sözlerine ekleyen Kılıç, CHP’nin seçimlerde başarılı bir kampanya yürüttüğünü ve CHP’nin oylarını artırmasa da sunduğu projelerle ezberi bozan bir ‘dünya modeli’ projesi sunduğunu söyledi.

‘ KİMSEYİ AYRIŞTIRMADAN HİZMET GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORUM’

Kılıç ayrıca hiçbir kültürü, toplumu ayrıştırmadan herkese hizmet götürmeye çalıştığına dikkat çekerek ön yargı duvarlarının yıkılması gerektiğini ve temel çalışmasının odak noktasını sevgi temeline dayandırdığını söyledi.

Kılıç daha sonra herkesin Babalar Gününü kutladı. HAKM Başkanı Nurali Demir de derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

http://www.gercekgundem.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün