Türkiyeden Haberler

Anne Gülsüm Elvan Berkin’in vurulma anını izleyemedi

TBMM’de CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün düzenlediği basın toplantısına Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan da katıldı. Burada sinevizyon ekranına Bekin Elvan’ın vurulma anına ilişkin görüntü yansıtıldı. Bu görüntüleri ilk defa izleyen anne Elvan, gözyaşlarına engel olamadı.

TBMM’de Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, gazetecilere Berkin Elvan’ın vurulma anını gösteren videoyu izlettirdi.Bu videoyu oturduğu yerden ağlayarak izleyen anne Gülsüm Elvan, “Eliniz kırılsın” diye bağırdı. Gülsüm Elvan’ı Sami Elvan ve Hüseyin Aygün sakinleştirmeye çalıştı. Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren Gülsüm Elvan, basın toplantısının düzenlendiği salondan Avukat Engin Gökoğlu ve Hüseyin Aygün tarafından çıkartıldı.

Olay anının yaklaşık 1,5 saat öncesinden başlayıp 10 saat sonrasına kadar giden orijinal video kayıtlarından ayıklanarak ortaya çıkarılan görüntülerde, Berkin Elvan’ın vurulduğu Gaziler Sokak girişine doğru ZET olarak bilinen biber gazı fişeği silahıyla ateş eden 3 polis görülüyor. Olay anının öncesinde ise bir polis amirinin, ZET’çi polislere olayın gerçekleştiği caddeye girme emri verdiği görülüyor.

Bu görüntü dosyaya sunulalı aylar olduğunu belirten Aygün, 4 polisin isminin Cumhuriyet Savcılığına verilmediği için davanın tıkandığını söyledi. Aygün, “Bu görüntüler dosyaya sunulalı aylar oldu. İstanbul Emniyeti bu görüntülerde yer alan kişilerin yüzleri, fiziki halleri çok açık olduğu halde bu 4 polisin isimlerini aylardır Cumhuriyet Savcılığına bildirmedi. O nedenle bu dosya tıkanmış durumda. Berkin’i böyle duvarların altına gizlene gizlene korkakça öldürenler o kadar korkak ki, mahkemede savunma yapmaya, kendilerini savunmaya bile cesaret edemiyorlar. Berkin’in annesi ve babası dün TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile bu yüzden görüştüler. Cemil Çiçek ilgileneceğini söyledi, takip edeceğiz” dedi.

BERKİN ELVAN’IN VURULMA ANINA İLİŞKİN YENİ GÖRÜNTÜLER

http://youtu.be/8U2cEK5Zz8M

Şarkıcı Yavuz Bingöl’ün sözlerini de eleştiren Aygün, “Bu polislerin bir an evvel mahkemeye isimlerinin verilmesi ve bir kamu davasının açılması lazım, aksi halde Yavuz Bingöllerin kendi kişisel reklamlarını yaptığı, başkalarının 14 yaşındaki bir çocuğun ölü bedeni üzerinden siyaset yaptığı utanılacak gönleri görmeye devam ederiz” dedi.

Eşi Gülsüm Elvan’ın bu görüntüyü ilk defa izlediğini belirten baba Sami Elvan, “Eşim ilk defa izledi bu görüntüleri, ben daha önceden izlemiştim. Eşim ve çocuklarım izlememişti. Anne yüreği dayanamıyor. Bu anneyi Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve arkasındaki yandaşları her gün siyaset alanlarında konu yapıyorlar. Bizim çocuğumuzun üzerinden kimse bu şekilde prim yapmasın. Bunlar hakkında gerekli işlemleri, nerede bir hakkımız varsa da davamızı açacağız” açıklamasında bulundu.

İsim açıklamadan Yavuz Bingöl hakkında 5 kuruşluk tazminat davası açacaklarını söyleyen Sami Elvan, “En son kişi hakkında da 5 kuruşluk dava açacağız. Neden Berkin’in hakkında, annesini yuhalayan kişiyi neden onuru etmiş onun için ona 5 kuruşluk maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi. (Ankara/DHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün