Türkiyeden Haberler

Çivrilli Aleviler dernek çatısı altında

Çivril’de yaşayan Aleviler, ‘Çivril Alevi Kültür Derneği’ kurarak tek çatı altında toplandılar.

Çivril Alevi Kültür Derneği’nin açılışına Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, AK Çivril İlçe Başkanı Mehmet Celep, İlçe Müftüsü Himmet Metin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Şahan ile Belediye meclis üyeleri Kadir Kuzu ve Türkan Keyik’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Dernek Başkanı Uğur Adamır,“Çivril ve bölgesinde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın bir çatı altında toplamak ve dernekleşmek için çalışmalara başladık. Amacımız Çivril ve çevresinde yaşayan Alevi yurttaşlarımızın sosyal, kültürel anlamda dayanışma içerisinde bulunması adına bu derneğimizi kurmaya karar verdik. Alevi kardeşlerimizin güncel sorunları ile ilgili bir çatı altında toplanmak istedik ve kurumsallaşmak için girişimi başlattık. İnançsal ve kültürel dayanışmaya önem verdiğimiz için bu derneğimizi kurduk. Bize bu konuda destek olan önümüz açan Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Alevi Dedesi Nazmi Aydedeoğlu’nun yaptığı sohbetten sonra başlayan cem, semah dönülmesi ile sona erdi.

www.denizlihaber.com

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün