Türkiyeden Haberler

Demirtaş: Yargılanacaksınız, ellerinize o kelepçeler takılacak

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Ankara’da Barış Mitingi’ne yönelik saldırıyla ilgili, “İstihbaratçı mısınız, vali misiniz, başbakan mısınız bilemeyiz. Yargılanacaksınız. Ellerinize o kelepçeler takılacak” dedi.

Ankara’daki Barış Mitingi’ne yönelik saldırısı sonrasında programını değiştirerek İstanbul’dan Ankara’ya giden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Genel Merkez binası önünde açıklama yaptı.

Demirtaş, “Bu saldırı devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne değil, devlet tarafından halka yapılmış bir saldırıdır. Yargılanacaksınız. Ellerinize o kelepçeler takılacak” dedi.

‘Devlet tarafından halka yapılmış bir saldırı’

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ortaya çıkarılacağına dair beklentilerinin olmadığını belirten Demirtaş, son dönemde 150’ye yakın yurttaşın saldırılarda hayatını kaybetmesine karşın tek bir yöneticinin istifa etmediğini söyledi.

“Bu işte parmakları yoksa bile, hiç değilse güvenlik zaafiyeti nedeniyle haysiyetli bir yönetici istifa etmez mi? Bu saldırı devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne değil, devlet tarafından halka karşı gerçekleştirilmiştir. Yabancı ülke liderleri cumhurbaşkanını, başbakanı taziye için arıyorlarmış, bizim için bu taziyeler boştur, taziye sahibi halktır.”

‘Ellerinize o kelepçeler takılacak’

Ergenekon sanığı Sedat Peker’in dün Rize’de gerçekleştirdiği mitingte sarf ettiği, “Oluk oluk kan akacak” sözlerini hatırlatan Demirtaş şunları söyledi:

“Kan dökeceğiz diye meydanlarda dolaşıp, devletin beslediği çetelerle kardeşlik hukukumuz yok.

“Bizi suçlayan AKP yöneticilerine şunu söylüyorum; biz bir arada yaşamı savunurken sizinle yaşamayı kast etmiyoruz. Saçından ayak tırnağına kadar kana bulaşmış olanlarla kardeşlik olmaz. Devletin beslediği çetelerle hiçbir bağımız olamaz. İstihbaratçı mısınız, vali misiniz, başbakan mısınız bilemeyiz. Yargılanacaksınız. Ellerinize o kelepçeler takılacak. Yaptıklarının hesabını, bedelini ödemeden cezaevinden çıkamayacaklar.”

www.imctv.com.tr

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün