Avrupadan Haberler

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA): “Hep Birlikte Meclise Girdik”

FEDA, HDP’nin darbe anayasasının yüzde 10 barajını anlamsız kılan bir zafer elde ettiğine dikkat çekerek, “Bu seçimde diktatörlük ve beyinleri yıkayan onun havuz medyası kaybetti” dedi.

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), yazılı açıklama yaparak HDP’nin seçim zaferini kutladı.

‘HEP BİRLİKTE MECLİS’E GİRDİK’

HDP’nin 1980 Askeri Darbesi’nin anayasasıyla ortaya çıkan yüzde 10 barajını anlamsız kılan bir barajı elde ettiğinin ifade edildiği açıklamada, “Tarihte ilk defa Mezopotamya’nın kadim halkları, inançları bu vesileyle Meclis’e girdi. Bu seçimde ezilmiş, yok sayılmış halklar, insanlık kazandı. Bu seçimde, barış ve huzur dolu gelecegimizin gençleri, onurlu dik duruşlarıyla kadınlarımız kazandı. Bu seçimde bizler kazandık ve hep birlikte Meclis’e girdik.  Meclis’e canlılık ve  yeni bir ruh getirdik. Bu seçimin kaybedenleri çok oldu ve bunlar kötü bir şekilde kaybetti. Bu seçimde diktatörlük ve beyinleri yıkayan onun havuz medyası kaybetti. Bu seçimde  Türk-Sünni İslam halifeliğine soyunan zihniyet kaybetti. Coğrafyamızda insanlık belası haline getirilen IŞİD kaybetti. Bu seçimde onlar kaybetti ve bizler kazandık” denildi.

FEDA, başarıda emeği geçen bütün bileşenleri ve Alevi halkını da kutladı.

http://firatnews.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün