Avrupadan Haberler

Demokratik Alevi Federasyonu:”Kerbela’nın dünkü Yezidler’i, bugün Ankara’da kendilerini göstermişlerdir.”

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA), Ankara’da şu an itibarıyla 100’e yakın kişinin katledildiği saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bugün günlerden 10 Muharrem 680’dir. 10 Muharrem, ‘Adalet için en büyük talihsizlik, devleti idare edenlerin zalimliğidir’ diyen İmam Ali’nin sevgili oğlu, Hz. Muhammed’in biricik torunu Hüseyin’in Kerbela’da soydaşları tarafından, kundaktaki bebegiyle katledildigi gündür. O günden bugüne; yeryüzünde adaletin ve kanunların bittiği her yerde zulüm başlamıştır. Bu yerlerden birisi de Mezopotamya ve Anadolu topraklarıdır. O yerlerden biri, dün Suruç, Cizre, Şırnak’tı. Bugün ise Türkiye’nin başkenti olan Ankara’dır” ifadeleri yer aldı.

“Barış ve kardeşlik mitingi için bir araya gelen mazlum insanların yüreginde patlatılan bombalar, insanlığını yitirmiş cânilerin işidir” denilen açıklamada, şunlar da kaydedildi: “Kerbela’nın dünkü Yezidler’i, bugün Ankara’da kendilerini göstermişlerdir.

Mazlum halklar, ezilmiş ve örselenmiş insanlar, zalimin, Yezidler’in karşısında saflarını sıklaştırdıkca, onların saltanatları sarsılacak, halifelik özlemleri ve Osmalıya dönüş hülyaları kursaklarında kalacaktır. Bu vesileyle yüregi barıştan ve özgürlüklerden yana olan mazlum insanlara, dostlarımıza sesleniyoruz: Bu vahşeti unutmadan, 1 Kasım seçimlerinde sandık başına gidip; zalimlere, Yezidler’e derslerini vermek için daha çok çalışmanın şart olduğu gözardı edilmemelidir. Bin kere mazlum olmak, bir kere zalim olmaktan iyidir.”

ANF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün