Türkiyeden Haberler

Dersim’de Uludere Katliamı Anıldı

Dersim’de Dersim Demokratik Alevi Derneği Uludere katliamının yıl dönümü nedeniyle yürüyüş düzenleyerek bir basın açıklaması yaptı.

Dersim sanat sokağında bir araya gelen dernek üyeleri, sloganlar atarak seyit rıza parkına geldi, burada gurup adına basın açıklamasını okuyan Fethiye Yıldırım; “Bugün Roboski Katliamı’nın yıl dönümüdür, üzerinden yıllar geçti, katliamın gerçekleştiren zihniyet ve güçlere yönelik hiçbir şey yapılmadı ve adeta görmezlikten gelinmektedir” dedi.

Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti ; Başta mağdur aileleri olmak üzere bu katliamcı zihniyete ve güce karşı hakikat ve hak mücadeleleri devam etmekte, katliamdan sonra, kurulan taziye çadırına, taziyeye dersim ‘den bir heyet gitti. Bende bu heyetteydim, taziye çadırının kurulduğu yere giden yolun bir tarafından diğer tarafına asılan büyük bir pankart vardı aynen söyle yazılıydı KOÇGİRİ, DERSIM, ZİLAN, ŞİMDİ DE ROBOSKİ! ne yazık ki simdi bu pankarta sığmayacak kadar katliamlar gerçekleşiyor, halen an itibariyle devam ediyor, buna Nusaybin, Şirnak, Silopi, Cizre, Dargeçit, daha da sayamadığım bir çok yer eklendi.

Roboski katliamı, ona bakış, inanç itikat sahibi, insanım diyen herkes için bir mihenk taşıdır, vicdan sahibi için de bir saf belirleme meydanıdır, çünkü vurulanlar savunmasız, çoğuna yakını da çocuk ve gençtiler, yani onlar bizim toplumumuzun ulularının tabiriyle “MASUM­-U PAK “tırlar, bizde dualarımızda, gül banklarımızda, MASUM­U Pak’ın yüzü hürmetine şefkat isteriz. savaş uçaklar ile bombalanan ölenleri, işte bunlardır, kör ve sağır olan vicdanlar, bunu görememişlerdir, görmek de istememektedirler.

www.ajans23.com

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün