Türkiyeden Haberler

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Yeni Başkanı Hüseyin İlhan Oldu

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi derneğinin 3 ay önce ertelenen Olağan Genel kurulu yapıldı. 3 listenin yarıştığı seçimleri Hüseyin İlhan 210 oy alarak Didim cem evi derneğinin yeni başkanı oldu.

3 ay önce Genel kurulda yaşanan itirazlar ve olaylar nedeniyle ertelenen Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi derneğinin olağan genel kurulu yapıldı. 17 Ocak Pazar günü saat 13:00’de Didim Cem evi salonunda yapılan genel kurulunun divan başkanlığını Alevi Bektaşi Federasyonu Genel başkan yardımcısı Engin Gündük yaptı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Genel kurula geçildi. Mevcut Dernek Başkanı Hasan Dikçe özgürlük ve demokrasi mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek savaş ortamına hayır demeye devam edeceklerini söyledi.
Ardından Genel kurul gündemine geçildi. Yönetim kurulu, denetim kurulu ve tahmini bütçe oy çokluğuyla kabul edildi. Ardından seçimlere geçildi. Mevcut Dernek Başkanı Hasan Dikçe mavi liste, Hüseyin İlhan kırmızı liste ve Metin Ceyhan Duran ise beyaz liste ile seçimlere katıldı. Genel kurulda dernek üyesi 408 üye oy kullandı. Yapılan sayımda Kırmızı listenin adayı Hüseyin İlhan 210 oy alarak yeni dernek başkanı olurken, mevcut dernek başkanı Hasan Dikçe 144, Metin Ceyhan Duran ise 54 oy aldı.

Genel kurulun tamamlanmasının ardından konuşan yeni Dernek Başkanı Hüseyin İlhan, Didim Cem evindeki kırgınlıkları ve küskünlükleri bitirip birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını dile getirdi. Cem evinin kapılarının herkese açık olacağını belirten İlhan en kısa sürede cem evindeki beraberliği sağlayacaklarını ifade etti.
Hüseyin İlhan başkanlığındaki Didim cem evi derneğinin yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; “Ertuğrul Çinpolat, Şehriban Karakış, Ali Kara ve Mehmet Zengin”

http://www.efepost.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün