Türkiyeden Haberler

Didim Cemevi Yönetimi Seçiminde Kavga

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneğinin 10. olağan seçimli genel kurulu yaşanan kavgalar yüzünden ertelendi.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneğinin 10. Olağan seçimli Genel kurulu için Cem evi üyeleri Cem evin salonunda bir araya geldi. Bugün saat 13: 30’da gerçekleşen genel kurulda Mevcut Dernek Başkanı Hasan Dikçe yeniden aday olurken, Selahattin Çetinkaya da başkanlığa aday oldu.

Genel kurula CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün, CHP Didim Belediye Meclis üyeleri, çok sayıda siyasi parti temsilcisi, sendikaların temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Divan başkanlığına Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve gündeme geçildi. Gündeme geçilmesinin ardından başkanlığa aday olan Selahattin Çetinkaya’ya destek veren tarafın üyeleri verdikleri dilekçelerde 2014 yılı aidatlarını ödeyen fakat 2015 yılı devam ettiğinden dolayı bugüne kadarki sürede aidatını ödemeyenlerin oy kullanamamasını tepki gösterdi ve bu üyelerin aidatlarını ödeyerek oy kullanma hakkı verilmesinin oylanmasını istedi. Dilekçede ayrıca genel kurulun ilan edilme çağrısındaki yanlışlık dile getirildi.

Mevcut Başkan Dikçe’yi destek verenlerinde olay müdahil olmasından sonra dernek üyeleri divan başkanlığına giderek tepkilerini gösterdi. Genel kurulda bu olaydan sonra zaman zaman tansiyon yükselirken iki ekip tarafları arasında kavgalar yaşandı.

Yaşanan kavgaya CHP milletvekili Hüseyin Yıldız müdahale ederek herkesin sakin olması çağrısında bulundu. Daha sonra iki taraf arasındaki kavga sözlü tartışmayla devam ederken Divan Başkanı ve Federasyonu Başkanı Düzgün yaşananları isyan etti. Düzgün daha sonra Genel kurula yarım saat ara verdi. Aradan iki başkan adayı ve tarafları ile toplantı yapılırken alınan karar neticesinde Genel kurulun 3 ay sonra ertelendiği üyelere duyuruldu.

http://www.sabah.com.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün