Türkiyeden Haberler

Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Açıldı

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin açılışı yapıldı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Onur Sokak No: 32/1 adresinde Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin gerçekleşen açılış törenine CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Ordu milletvekili aday adayları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Derneğin açılışında bir açıklama yapan Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Birol Tutkan, “Fatsa ve çevresinde yirmiyi aşkın mahallede yaşayan Alevi – Bektaşi inancına bağlı yurttaşlarımızın bir çatı altında buluşmasını ve onların ortak sesi olmayı sağlayacak Fatsa Alevi Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizin kuruluşu tamamlanmış olup resmi olarak Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Onur Sok. No: 32/1 (adresinde çalışmalarına başlamıştır. Alevi – Bektaşi inancının yanı sıra aklın ve bilimin öncülüğünde dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan insan onur ve emeğini en yüce değer sayacaktır. Derneğimiz amaca yönelik olarak yapacağı çalışmalarda kamu yararını gözeten bir yol izleyecektir” dedi.

Açılış davetlilere ikram ile son buldu.

İHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün