Avrupadan Haberler

FEDA: AKP; İŞİD eliyle Kürtlerden seçim yenilgisinin öcünü almıştır. Sıra Alevilere gelmiştir!

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA),  Suruç katliamına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kobané direnişinin ve özgürlügünün  kutlandığı bugünlerde, Urfa‘nın (Riha) Suruç ilçesinde patlatılan bombayla canlarımız katledildi, yaralandı ve huzurumuz bozuldu. Bu bombanın sahiplerini tanıyoruz. Bölgemizde Kürtlere ve Alevilere karşı, bir Türk-Arap Sünni koridoru oluşturmak için yıllardır İŞİD belasını, büyütüp beslediler. 7 Haziran seçimlerinde, Kürtler tarafından hezimete uğrayan AKP, çareyi beslediği İŞİD katillerinde buldu. Kürt bölgelerinde uyuttuğu İŞİD hücrelerini uyandırdı. Sonuçta bu korkunç ve bir o kadar da insanlık dışı olan saldırısıyla, Kürtleri karşı karşıya bıraktı. Görülen odur ki AKP; İŞİD eliyle Kürtlerden seçim yenilgisinin öcünü almıştır. Sıra Alevilere gelmiştir!

İŞİD saldırılarının bu kadarla sınırlı kalmayacağını, yakın gelecekte, özellikle de Alevilerin yaşadığı bölgelere kaydırılacağını dikkate almamız gerekmektedir. Dolayısıyla Alevi canlarımıza çağırımız odurki; Bu tür saldırılara karşı uyanık olunmalı ve birlikte haraket edilmelidir. Bütün Alevi kurum ve kuruluşlarının, Pirlerinin ve taliplerinin, İŞİD barbarlarına ve onları yönlendirenlere karşı tek ses ve tek yürek olmamız gerektigini hatırlatmak isteriz! Aksi halde yarın çok geç olabilir, uyarısında bulunuyoruz! Suruç’da katledilen canlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralı dostlarımıza acil şifalar dilerken, bu katliamı planlayan ve sahneye koyanları nefretle kınıyor, onları kendi inandıkları Allahlarına havale ediyoruz!“  ANF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün