Avrupadan HaberlerHaberlerTürkiyeden Haberler

FEDA “Zalime karşı Ortak Mücadele ve Dayanışmaya Çağırıyoruz”

FEDA (Demokratik Alevi Federasyonu) yaklaşmakta olan 1 Mayıs İşçi Emekçi Bayramı’nı kutlayan bir yazılı açıklamada bulundu.

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı kutlayan FEDA, “Zalime karşı ortak mücadele ve dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA)’nın 1 Mayıs açıklaması şöyle:

“Türkiye’de büyük bedeller ödenerek, yüzlerce şehit verilerek kazanılan bir haktır 1 Mayıs. Büyük ve ağır bedellerle kazanılan bu hak, bugün AKP- MHP iktidarı tarafından pandemi gerekçesi ile yasaklanmak isteniyor” vurgusunda bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İnsan hayatı yerine egemenlerin kâr ve çıkarını korumak adına hareket eden iktidar, işçilerin çalışma koşullarını ağırlaştırmakta, çalışma sürelerini uzatmakta, sendikal hak ile örgütlenme hakkını engelleyerek çalışanların ücretini düşürmekte, grev hakkını gasp etmekte, emeklilik yaşını yükseltmekte, mezarda emekliliği topluma dayatmaktadır.

Krizin faturası ve bedelini  işçi sınıfına, emekçilere, kadınlara, gençlere, Kürtlere, Alevilere kısacası tüm topluma ödetmek istiyorlar. Alevilerin vergileri ile her geçen gün daha da büyüyen Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi ile Alevi çocuklarına zorunlu dini dersi verilmekte, Alevi yerleşkelerindeki askeri karakollardan yükselen ezan ile Alevilere asimilasyon ve Türk ve İslam olmaları dayatılmaktadır

Çoklu kimliklerimizle zalime karşı, herkesi dayanışmaya ve ortak mücadeleye çağırıyoruz.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün