Avrupadan HaberlerHaberler

FUAF ‘tan Paris’te Sivas Katliamı Anma Etkinliği

FUAF (Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu) Fransa’nın başkenti Paris’deki Nelson Mandela parkında Alevi anıtı önünde Sivas Katliamı’nda katledilen 33 canımızı andı.

Paris’in Sarcelles ilçe Belediyesi’nin resmi töreni ile birlikte, FUAF’ın belirlediği program çerçevesinde, Sivas Madımak Otelinde 2 temmuz 1993’te, şeriatçı-faşistler tarafında katledilen 33 canın aramızda ayrılışının 28. yılını, büyük bir saygınlık ve olgunlukla, canlarımıza yakışan bir anmayı gerçekleştirildi.

FUAF ve Sarcelles Belediyesi’nin ortak anma programı resmi törenle başladı. Günün anlamını ve önemini belirten Türkçe ve fransızca konuşmayla başlayan program, kurumlar adına Alevi Anıtına çelenk bırakma ile devam etti. Başta Sarcelles Belediyesi’nin ve FUAF’ın çelenk bırakmak töreninden sonra, sırasıyla Milletvekili Pupponi François, FUAFKuzey Batı Bölgesi, FUAFKuzey Doğu Bölgesi, Mulhouse AKM, Strasbourg AKM, Altkrich AKM, Hagueneau AKM, Essonne AKM, Le Havre AKM, Bordeaux AKM, Nantes AKM, Paris Dersim Kültür Merkezi, Dreux AKM, Nurhak AKE, Sarcelles Ermeni Kültür Derneği ve Keldaniler Kültür Merkezi adına anıta bırakılan çelenk töreninden sonra saygı duruşu yapıldı.

https://alevi-fuaf.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün