Türkiyeden Haberler

Gezi Direnişi Şehidi Ethem Sarısülük Güvenparkta Anıldı

Gezi Direnişi eylemlerinde polis kurşunuyla katledilen Ethem Sarısülük, Güvenpark’ta vurulduğu yerde anıldı. Ethem’in ve Gezi Direnişinde yaşamını yitirenlerin hatırlatıldığı anmada konuşan HDP Ankara Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, “Ethemlerimize, Abdocanlarımıza, Ali İsmaillerimize, Medenilerimize bugünleri borçlu olduğumuzu unutmayacağız” dedi.

1 Haziran 2013’te Gezi eylemleri sırasında Güvenpark’ta polis A. Ş’nin kurşunuyla vurularak yaşamını yitiren Ethem Sarısülük bugün vurulduğu yerde ailesi ve yoldaşları tarafından anıldı. Anmaya sendikalar, siyasi partiler ve birçok kitle örgütü katıldı. Anmada konuşan Sırrı Süreyya Önder bugünleri,Gezi’de kesilmeyen ağaçları Gezi Direnişinde yaşamın ı yitirenlere borçlu olduğumuzu söyledi. Önder “Onları asla unutmayacağız” diye konuştu.
Anne Sayfe Sarısülük de her gün oğluna dokunmak istediğini ama ona dokunamadığını ifade etti. Konuşması sırasında göz yaşlarını tutamayan anne Sarısülük, “Dün yanındaydım oğlumun.  Gidiyorum, geliyorum, taşına toprağına sarılıyorum. Konuşuyorum, geliyorum. O beni duymuyor, ama ben onu duyuyorum. Ben yavrumun gününü görmeden katiller onu benden aldı” dedi. Anma Ethem’in vurulduğu yere karanfiller bırakılmasıyla son buldu. EVRENSEL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün