Türkiyeden Haberler

Gezi Direnişi Şehidi Mehmet Ayvalıtaş Mezarı Başında Anıldı

Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek amacıyla Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi’nde eylem yapan kitleyle birlikte otoban yolunu trafiğine kapatmak isterken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş, ölümünün ikinci yılında Çekmeköy’deki mezarı başında anıldı.

Anmaya Mehmet’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Taksim Dayanışması yöneticileri Mücella Yapıcı, Ali Çerkezoğlu, CHP, HDP, HTKP, SODAP temsilcileri ve FKF Genel Başkanı Erçin Fırat’ta katıldı.

Burada bir konuşma yapan baba Ali Ayvalıtaş şunları söyledi:

‘DİKTATÖRÜN SONU KÖTÜ OLACAK’

“Her gün daha fazla yaramıza tuz basıyorlar. Bunu yapan belli. Gurur duyduğumuz Türkiye ile utanç duyar hale geldik. Hırsızlar katiller öne geçti. Ben bu ülkeyi yönetenlerden utanç duyuyorum. En büyük terörist onlar. Olmadık rezillikleri yaptılar. Çocuklarımızı öldürdüler. IŞİD’e tır dolusu silah gönderdiler. Sömürü ve bu diktatörün sonu kötü olacak.”

MÜCELLA YAPICI: RAHAT UYUYUN ÇOCUKLAR

Anmada söz alan Taksim Dayanışması Sekreteri Mücella Yapıcı da “Tesellisi olmayan bir acı.  Ama sizde iyi bilin ki size yapılanın hesabı sorulmadan sizin azmettiricileriniz mahkeme önüne çıkıp hesap vermeden biz bunları görmeden ne Gezi ne de sizin davanız bitecek. Rahat uyuyun sevgili çocuklar ve onların anneleri” dedi.

ANNE FADİME AYVALITAŞ’DA UNUTULMADI

CHP ve HDP temsilcileri de birer konuşma yaptı ve AKP’den 7 Haziran seçimlerinde bunun hesabının sorulacağını kaydettiler. Mezar başındaki anmadan sonra Fadime Ayvalıtaş’ın mezarına geçildi. Burada yapılan kısa anmadan sonra Ataşehir Cemevinde Ayvalıtaş için verilen yemeğe geçildi.

MEHMET AYVALITAŞ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Haziran Direnişi’nde hayatını kaybeden ilk kişi olan Mehmet Ayvalıtaş’ın adını taşıyan kütüphane de bugün 1 Mayıs Mahallesi’nde açıldı. Açılışa baba Ali Ayvalıtaş, CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün, Halkın Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite üyesi Kurtuluş Kılçer ve mahalle halkı katıldı.

http://www.cagdasses.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün