Makaleler

Hainlerin vekiliyiz!

Roboskî’de sınır ticareti yapan 34 Kürt gencinin TSK savaş uçaklarınca katledilmesinden bu tarafa Roboskî abluka altında, Roboskî Katliamı’nın unutturulması girişimlerine karşı büyük mücadele veren Roboskî halkına yönelik devletin tüm baskıları ve yıldırma politikaları sürdürülüyor. Bir taraftan sınır ticaretine izin vermeyip katırlara yönelik katliamlar sürerken diğer taraftan da Roboskî halkının yaylaya çıkmasına, hayvancılık yapmasına müsaade edilmiyor. Amaç Roboskî halkını göçe zorlamak ve bu vesile ile Roboskî katliamını unutturmaya çalışmak. Maraş’ta, Sivas’ta, Çorum’da bunu yapmadılar mı? Yaşanan katliamlardan sonra katliama maruz kalan halklar göçe zorlanıp göç etme imkanı olmayan veya göç etmeyen az sayıda halkın da sindirilmesiyle bu katliamlar uzun süre unutturulmadı mı? Aynen böyle oldu. Maraş Katliamı’nda katledilen kimi canların mezarlarının yerleri dahi belli değil, Neden? Çünkü onlara sahip çıkacak kimse kalmadı göçlerden dolayı. İşte bu yüzden Roboskî halkı göçe zorlanıyor.

Roboskî’de bir çok yakını katledilen HDP Şırnak Milletvekilimiz Ferhat Encü yayla yasağına karşı direnen köylülerine, akrabalarına yardıma gidiyor ve kendisine doğru ateş eden askerler “Sen hainlerin vekilisin”  diyerek darbediyorlar.

Faşist katil devlet zihniyetinin sürdürücüleri, tetikçileri görev başındalar. Halkın vekiline silah doğrultup, “Sen hainlerin vekilisin” deme cesaretini kendilerinde bulup arkasından tüm faili meçhullerin ve katliamların gerekçesini oluşturan o sihirli cümleyi söylüyorlar: “Devlet halktan büyüktür”

Devleti halktan büyük görenler devletin menfaatleri için halkı katletmeyi mubah saydılar, Roboskî’de yaşanan durum böyledir. Seçimler zamanında eski Türkiye, yeni Türkiye karşılaştırması yapanlar bu gerçeği değiştiremediler. Şimdi bu devlet halktan büyüktür deyip halkın seçtiği vekile silah çeken askerlerin akıbeti ne olacak? Büyük ihtimalle ödüllendirileceklerdir, Sivas, Maraş, Çorum, Gazi ve Gezi katliamını yapanlar, yapanları savunanlar gibi.

Kendisini devletin sahibi gören bu “faşist katil devlet özenticileri” halkın vekillerine hainlerin vekili derken bize oy veren 6 milyon insanı da “hain” ilan ediyorlar. Bu “hain” politikasıyla yıllarca ülkeyi kan gölüne çevirip halkın çocuklarını birbirine kırdıranlar durumdan pek memnunlar. Çünkü halkın çocukları birbirini katlederken, halk kamplaşıp kutuplaşırken onlar ülkeyi antidemokratik biçimde daha kolay yönetiyorlar. Gemiciklerini daha kolay alıyor, milyonluk saatlerini daha rahat takabiliyorlar, ayakkabı kutuları hiç boş kalmıyor. Çünkü bunların hesabını sormaya kalktığımızda “hain, bölücü terörist” ilan ediliyoruz.

Karadeniz’de doğanın talan edilmesine, suların satılmasına karşı çıkan köylülerin “terörist” ilan edilmesi gibi. Biz hain ilan edileceğiz ki onlar gündemi çabuk değiştirecekler ve karşımıza her gördüğü çekik gözlüyü Çin’li zanneden bir yığın güruhu çıkartabilecekler.

Bu ülkede yaşamına, özgürlüğüne, ülkenin talan edilmesine, sularımızın doğamızın şirketlere peşkeş çekilmesine, demokratik bir ülke koşullarında barış ortamında ortak yaşamın kurulmasına, hırsızlığa, yolsuzluğa, iş cinayetlerine, kadın cinayetlerine, tecavüzcü katil IŞİD çetelerine karşı çıkanlar, dilini, kimliğini, inancını asimilasyona karşı korumaya çalışanlar “hain” ilan edildiler. Bizler de o hainlerin vekilleri olarak seçildik. O katliam özenticileri, o faşist devlet anlayışının sürdürücüleri, o halkın vekillerine silah çekenler iyi bilsinler ki bu halk hainlik yapmaya biz de onların hainliğine layık olmaya çalışacağız.

Sizi rahat uyutmayacağız…

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün