HaberlerTürkiyeden Haberler

Halk Ozanımız Ali DOĞAN Hakka Uğurlandı

Halk Ozanımız Ali DOĞAN, pankreas kanseri ile mücadelesini kaybederek 08/05/2021 tarihinde hakka yürümüştür.

 Bugün İstanbul Kartal Cemevi’nde yapılan hakka uğurlama töreni’ni Dede Eyüp Pala’nın yürütmesi ardından, Halk Ozanı Ali Doğan’ın toprağa sırlanmak üzere Sivas’a uğurlandı.

Alevi Kültür Dernekleri Sayfası olarak başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağolsun. Devri daim xızır yoldaşı olsun.

ALİ DOĞAN KİMDİR?

Ali Doğan, 25 Aralık 1950’de Sivas’ın Yıldızeli ilçesinin Doğanlı köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okuyan Doğan, Tokat Gazi Osman Paşa Lisesi’nden 1968 yılında mezun oldu. Yıldızeli Pamukpınar İlköğretmen Okulunda üç yıl okudu ve öğretmen olarak mezun oldu. Sivas’ın Hafik ilçesinin Üzeyir ve Dışkapı köylerinde beşer yıl öğretmenlik yaptı. İstanbul 50. Yıl Besim Kadırgan İlköğretim Okuluna tayininin çıkması üzerine 1982 yılından emekliliğine kadar bu şehirde yaşadı. 1972 yılında Melek Hanım’la evlendi. Ferhat, Barış ve Şerife isimli 3 çocuğu oldu.

Aşık Ali Doğan, müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başladı. 1973 yılında ilk plağını yaptı ve 1976 yılında kaset çalışmalarına başladı. Yirmiye yakın kırkbeşlik plağı, kırk kadar da kaset ve CD’si vardır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün