Türkiyeden Haberler

HDP’nin Talepleri Alevilerin de Talepleridir

Hakların Demokratik Partisi Malatya milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Zeynel Abidin kültür Vakfı’nı ziyaret ederek seçim sürecini konuştular.

HDP Malatya milletvekili adayları Aydın Erdoğan, Perihan Yücekaya ve partililer Zeynel Abidin kültür Vakfını ziyaret ederek 7 Hziran 2015 seçimlerininin ardında kimsenin dini inancı ve mezhep farklılıkları yüzünden ayrımcılığa uğramadı bir Türkiye için Alevilerin tercihlerinin çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Hz. İmam Zeynel Abidin Kültür Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi, HDP heyetinin ziyaretlerinden memnunluk duyduğunu dile getirerek HDP’lilere teşekkür etti ve sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bi tabi ki HDP’nin bizi ziyaret etmesinden büyük onur duyduk. Gerçeken HDP bugün için Türkiye’dedemokrasinin öncülüğünü yapan bir parti. bu bağlamda bütün partileri de peşinde sürüklemiş gidiyor. Alevilerin, Kürtlerin, ezilenlerin haklarını savunma noktasında önemli bir noktadalar. bundan dolayı onları kutluyorum. Bizim Alevilerin taleplerini biz HDP’de gördüğümüzden dolayı mutlu olduk.

Eşit yurttaşlık hakkı, cemevlerinin yasallaşması, zorunlu din derslerinin kaldırılması, diyanetin özel bir hale gelmesi noktasındaki politikalar Alevilerin yıllardır talep ettiği politikalar. Bu bağlamda HDP’nin talepleri aynı zamanda alevi alevilerinde talepleridir.”

KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜN OLMADIĞI BİR TÜRKİYE

HDP Malatya 1. Sıra milletvekili Aydın Erdoğan ise Erdoğan Ünverdi’nin konuşmasının ardından kendilerine söyleyecek birşey kaladığını ifade ederek Erdoğan Ünverdi’ye gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Aydın Erdoğan HDP’nin Türkiye düşüncesinde kimsenin kimseye üstün olmayacağını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürü;

“Biz Türkiye’de inancın inançtan üstün olmadığı, insanın etnik kökeninden inanç kökeninden dolayı diğerlerinden üstün olmadığı, zenginin yoksuldan üstün olmadığı, patronun işçiden üstün olmadığı, kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığı bir demokrasinin inşası kuruluşu için çaba gösteriyoruz. Çabalıyoruz seçim bildireceğimiz programımız bunu ifade ediyor. Kendilerine bize vakit ayırdığınız için face teklifin için teşekkür ediyoruz”

http://www.gunestv.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün