Türkiyeden Haberler

İl İl Sivas Katliamı Anma Programları

Alevi örgütleri, Sivas Katliamı’nın 22. yıl dönümü için her yıl olduğu gibi bu yıl da Sivas’ta yürüyüş düzenleyecek. Yarın (2 Temmuz) Ankara, Eskişehir ve Kocaeli’de de anma etkinlikleri yapılacak

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun (ABF) Sivas katliamının 22. yılı dolayısıyla yapacakları etkinlik programı şöyle:

1 Temmuz Çarşamba 19.00 Ankara Dikmen

2 Temmuz Perşembe Sivas Madımak Oteli önü ve 17.00 Ankara Konur Sokak

5 Temmuz Karşıyaka Mezarlığı’nda ziyaret

Diğer illerde yapılacak anma etkinlikleri ise şöyle:

Ankara: 2 Temmuz Perşembe, Buluşma saat 17.00 Toros Sokak, Miting saat 18.00 Kolej Meydanı

Eskişehir: 2 Temmuz Perşembe, saat 17.30, Adalar Migros

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi öncülüğünde toplam 22 demokratik kitle örgütünün düzenlediği etkinlik, 2 Temmuz Perşembe saat 17.30’da Adalar Migros önünde, Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden Nesimi Çimen’in oğlu Mazlum Çimen tarafından yapılacak basın açıklaması ile başlayacak. Buradan Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi’ne kadar “büyük insanlık yürüyüşü” gerçekleştirilecek. Program saat 19.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Mazlum Çimen, Menderes Samancılar, Sadık Gürbüz, Zeynep Altıok ve İsmail Kaya’nın katılacağı panel ile devam edecek. Anma programının son etkinliği saat 21.00’da Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV) toprak sahasında, Mazlum Çimen, Menderes Samancılar, Sadık Gürbüz, Zeynep Altıok ve İsmail Kaya’nın katılacağı dinleti ile son bulacak.

Kocaeli: 2 Temmuz Perşembe, saat 18.00, Yürüyüş Yolu Geçit Mevkii

Kocaeli Sivas Katliamını Anma Platformu’nun düzenlediği etkinlik, 2 Temmuz Perşembe saat 18.00’da Geçit mevkii Yürüyüş Yolu üzerinden Cumhuriyet Parkı’na yapılacak yürüyüşle başlayacak. Anma etkinliği, Cumhuriyet Parkı’nda yapılacak basın açıklamasının ardından müzik dinletisiyle son bulacak. Etkinlik için saat 17.00’da merkezdeki cemevlerinden ve 16.30’da Gebze cemevlerinden araç kaldırılacak.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün