Türkiyeden Haberler

Mazlumder’den Alevi Evlerinin İşaretlenmesine Geçmiş Olsun Ziyareti

İzmit Tavşantepe’de Alevi vatandaşların oturduğu bazı evlere kırmızı çarpı işareti konulmuş, bir kafeteryada da kundaklama olmuştu.

Yaşanan bu tatsız olaylar, sağduyu sahibi her kesimden büyük tepki çekmiş, güvenlik güçleri de bu işin faillerini bulabilmek için çalışma başlatmıştı. Yaşanan bu olayın ardından MAZLUMDER Şube Başkanı Medine Küçük ve GYK Üyesi Serhat Özdili,  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Ali Ekber İncesu’yu ziyaret etti, Tavşantepe’de yaşanan bu olaylarla ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti, bunu yapanları da kınadı.

RAPORLANIP KAMUOYUNA SUNULACAK

MAZLUMDER Şube Başkanı Medine Küçük, “Yapılan saldırı toplumsal bütünlüğü hedefliyor. Yaşanan olay çok üzücü” diyerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Ali Ekber İncesu ise yaşananları heyet ile paylaştı ve yaşanan hadiseden ötürü şaşkınlık ve tedirginlik yaşadıklarını belirtti. İncesu, “Bizim mahallemizde kimsenin kimse ile sorunu yoktur, Daha önce Sivas, Çorum ve Maraş’ta yaşananları düşündüğümüzde bu olay bizi huzursuz ediyor. Mahallede kolluk güçleri tarafından olay gününden sonra önlemler arttı. Olayın aydınlanmasını bekliyoruz” dedi. MAZLUMDER heyeti ise anlatılanları raporlaştırarak kamuoyu ile paylaşacak.

Özgür Kocaeli Gazetesi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün