Türkiyeden Haberler

MEB’den büyük Alevi skandalı

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda yapılan deneme sınavında skandal bir soru bulunduğu ortaya çıktı.

 7.Sınıfların deneme sınavında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinin bir sorusunda, “Yukarıdakilerden hangisi Alevilik-Bektaşiliğin dayandığı karakteristik özelliklerdendir” diye soruldu. Cevaba göre Hz. Ali Sevgisi ve On İki İmam Sevgisi Alevilik-Bektaşiliğin dayandığı karakteristik özellikler arasında yer alırken, “Kur’an sevgisi ve doğa sevgisi” ise bu özellikler arasında bulunmuyor.

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, yaşanan skandalla ilgili “Alevi toplumuna karşı sistemli olarak yürütülen kindar söylemler şehrimizde de kendisini ele verdi.” dedi.

“A” kitapçığının cevap anahtasında söz konusu sorunun cevabı “A” şıkkı, yani “Hz. Ali sevgisi ve 12 İmam sevgisi” diye görünüyor.

OY DEVŞİRME UĞRUNA…

“Türkiye’nin etnik ve mezhepsel haritasını çıkarıp seçim mitinglerinde bunları kullananların temsilcileri, cemevlerini ibadet yeri olarak kabul etmeyen zihniyet herkesimden oy devşirme uğruna mavi boncuklar dağıtıyor.” diyen Uğur Kalkan şöyle devam etti:

“Bakın biz Aleviliği de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde soruyoruz diye göstermelik işler yaparken bile soruları hazırlattıkları firmalar işleri ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Özürleri kabahatlerinden büyük. (…)Hak Muhammet Ali diyen bir inancı, Ali bendendir ben Alidenim diyen Hz Peygamberimizi bilmezsiniz. Kuranı Kerime yazılı Kuran; Hz Ali’ye canlı Kuran, bağlamalarına sazlarına telli Kuran diyen bir inancı nasıl olur da “Kuran Sevgisiz” anlatırlar? Tevhid inancıyla gördüğü her çekirdekte, yeşil yaprakta havada, suda, toprakta doğanın her zerresinde yaradanı ve onun sevgisini gören, duyan, söyleyen Alevliği nasıl olur da toplumun gencecik beyinlerine böyle anlatırsınız?”

AKP’li FATMA ŞAHİN’İN MESAJI DA DENEME SINAVINDA YER ALIYOR

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan deneme sınavında AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da mesajları yer alıyor.

odatv 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün