HaberlerTürkiyeden Haberler

Mehmet Zeki:”Örtüdeki yazıyla Engin Nurşani ile ne ilişkisi var?”

Engin Nurşani’nin Sarigazi Cemevi’nde Hakka yürüme erkanı ve sırlanması yapıldı. Bu erkanda yıllardır tanık olduğumuz görüntüler yaşandı. Giysi’si, görünüşü ile Hoca/İmam kılıklı cemevi görevlisi, ki dilim Dede inanç önderi demeye varmıyor, devriyelerimiz ve gülbenklerimiz dururken hiçbirimizin anlamadığı dualar ve tabutun başında selfie çektirenler, tabutun üzerinde ömrümüz boyunca duymadığımız bir kuran suresinin yazılı olduğu bir örtü “Nahl 61”..

Bu sürenin Türkçe çevirisine baktığımızda; “Eğer Allah insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandıracak olsaydı yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onlara belirlenmiş bir sürenin sonuna kadar mühlet tanıyor. Ama süreleri dolduğunda onu bir an bile ne erteleyebilirler ne de öne alabilirler.

Şimdi bu yazılanın ve içeriğin “Zulüm” “Ceza” “Mükafat” ilişkisi olan bu kuran suresinin Alevilikle, deyişlerimizi dinleyerek büyüyen ve kendisi de ozan geleneğini sürdüren, bir karıncayı dahi incitmemiş Sevgili Engin Nurşani canımızla ne ilişkisi var? Ölürse ten ölür canlar ölesi değil, sevgili Engin.. Menzilin HAK olsun. Devrin Daim Olsun. Bir canda, bir tende, bir çiçekte gelişin rahat olsun.. Aşk ile..

Mehmet ZEKİ -https://www.facebook.com/profile.php?id=100013152573491

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün