Türkiyeden Haberler

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tarsus Şubesi Başkanı Erçe Güven tazeledi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Tarsus Şubesi’nin 12. olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Olağan kongrede mevcut Başkan Cuma Erçe, üyelerden güvenoyu aldı.

Kongrede, Ankara’da gerçekleşen saldırı da yaşamını yitiren dernek şube yöneticilerinden merhum Metin Peşmen ve saldırıda yaşamını yitirenler anıldı.

Türkiye Emeklikler Derneği Tarsus Şubesi salonunda gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısına CHP ve diğer siyasi parti yöneticileri, Alevi kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, STK temsilcileri, davetliler ve üyeler katıldı.

Divan başkanlığını Av. Yeşim Dağgeçen’in yaptığı olağan genel kurulda gündem maddeleri görüşüldü ve ibraz edildi.

Kongrede Eğitim-Sen adına Başkan Yasemin Yücel ve CHP’den adına Zuhal Çağlayan söz alarak duygu ve düşüncelerini söylediler.

Tek listeyle gidilen seçimler sonunda güvenoyu alan mevcut Başkan Cuma Erçe ise “Bize güvenip yeniden bu onurlu görevi veren üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başardığımız hiç bir işi tek başımıza yapmadık, birlikte ürettik. Bu güne kadar karşılık gözetmeden emeğini esirgemeyen canlarla gurur duyuyorum. Bu günden sonra da aynı bilinçle çalışacağız ve hep birlikte Pir Sultan örgütlülüğünü büyüteceğiz” dedi.

Erçe, “Aleviler, yüzlerce yıldır bu topraklarda var olma mücadelesi vermektedirler. Aleviler, Cumhuriyet döneminde özellikle Sivas katliamından sonra örgütlülük noktasında ileri gidilmiş olmasına rağmen, maalesef geçmişte olduğu gibi bu dönemde de iktidar sahipleri tarafından saldırılara ve katliamlara uğramaya devam etmektedirler. Alevilerin tekpare olmaması nedeniyle zaman zaman kategoriye edilmeye çalışıldıklarına şahit olduk. Örneğin Alevilerin salt Türk olduğu, Kürt Alevilerin olamayacağı şeklinde söylemler ortaya atıldı. Ama biz biliyoruz ki Alevi olmak için sadece Türk olmak gerekmiyor. Biz biliyoruz ki Kürt Alevileri, Arap Alevileri veya Çerkez Alevileri varlar ve Anadolu’nun dört bir tarafında yaşıyorlar” diye konuştu.

Yapılan olağan genel kurulda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tarsus Şubesi’nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

Cuma Erçe, Haydar Arkovan, Mustafa Özcan, Gülayfer Ekici, Hatice Polat, Hasan Şimşek, Hasan Peşmen

Denetleme Kurulu ise Hediye Yıldırım, Hamit Yağmur ve Gülayşe Yılmaz…

http://www.tarsushaber.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün