Türkiyeden Haberler

Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği’nden Birlik Çağrısı

Antalya’da Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği üyeleri, birlik yemeğinde bir araya geldi.

Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği üyeleri, Crowne Plaza Otel’de düzenlenen birlik yemeğinde bir araya geldi. Geceye milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Ahmet Selim Yurdakul ve dernek üyeleri katıldı. Yemek öncesinde, Ankara’da yaşanan terör eyleminde yaşamını yitirenler anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

3’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle bir araya geldiklerini belirten dernek başkanı Şükrü Yıldız, artan terör olaylarına dikkat çekerek birlik ve beraberliğin önemine değindi. Yıldız, “Böyle bir zamanda daha sık bir araya gelmeli ve gönlümüzdeki sevgiyi, hüznü paylaşmalıyız. Ser çeşmemiz Hacı Bektaşi Veli’nin dediği gibi dili, dini, rengi ne olursa olsun, iyiler iyidir diyerek toplumdaki farklı kültürleri benimseyip kabullenmeliyiz” dedi.

Şah-ı Merdan Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği’nin bu amaçla kurulduğunu belirten Yıldız, birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda başta topluma yön veren siyasetçiler olmak üzere herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini kaydetti. (DHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün