Türkiyeden Haberler

Sebahat Tuncel, Yezidlere Baş Eğmiyoruz

HDP İstanbul eski milletvekili ve HDK Eşsözcüsü Sebahat Tuncel, Gebze Dersimliler Derneği’nde muharrem ayı vesilesiyle gerçekleştirilen aşure ikramına katıldı

 Gebze Dersimliler Derneği’nde gerçekleşen aşure ikramına Gebze Dersimliler Derneği Başkanı Murat Ozan, TDP MYK Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Alçınkaya, HDP Kocaeli Eski milletvekili adayı Zakire Dündar Aydın ve Sadık Uçar, HDP Gebze İlçe Eşbaşkanı Mehmet Zeki Üren, EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, UİD-DER temsilcileri çok sayıda vatandaş katıldı.

KERBELALARI YAŞIYORUZ

Aşure ikramında ilk olarak Gebze Dersimliler Derneği Başkanı Murat Ozan bir konuşma yaparak, “Aşuremiz aleviler içerisinde mücadele eden Hz. Hüseyin’in geleneğini sürdürmek için bu davada bedel ödeyenler içindir. Ankara’daki yaşamını yitiren dostlarımızı da anıyoruz. Alevi geleneğimiz sürüyor. Yaşadığımız zorluklar içerisinde Kerbela’ları sürekli yaşıyoruz. Demokratik bir cumhuriyette yaşamak istiyoruz. Barış istediğimiz için hep katledildik. Gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YEZİDLERE BAŞ EĞMİYORUZ

HDP İstanbul eski milletvekili ve HDK Eşsözcüsü Sebahat Tuncel, “Hz. Hüseyin’in yoldaşları olan bu geleneği sürdürmeye devam ediyoruz. Geçmişte aşure ve 12 imam orucu çok konuşulmuyordu. Ancak bugün bu geleneği herkes biliyor. Yezid’lere baş eğmemişse biz bunu bugünde sürdürüyoruz. 10 Ekim’de Ankara’da 102 canımızı katlettiler. Gidenlerin hepsi barış talebi için orada bulunuyorlardı. Hukuku ortadan kaldırdılar. Bu patlamalarda insanlar değil insanlık da ölüyor. Bugün ülkemizde yaşananları İŞID’den farkı yok. Cizre’de yaşananları herkes gördü. Bu yaşananların hepsi Tayyip Erdoğan’ın kendi rejimi kurmak içindir. HDP’yi sürekli baraj altında bırakmak için çalışıyorlar.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Bir seçim arifesindeyiz. Bir kırılma noktasındayız. Ya faşizm ya da demokrasi olacak. AKP’nin savaş politikasına savaş yaptırmayacağız. Erdoğan 7 Haziran öncesi savaş kararı almıştı. Şimdi de HDP’yi baraj altında bırakıp savaşı daha da şiddetlendirmek istiyorlar. Biz bu seçimde daha fazla oy alacağız. Ancak engeller çok. Şimdiden oy çalma gibi durumların olacağı söz konusu. Bunun için sandıklara sahip çıkacağız. Yeni bir Türkiye’yi biz yarabiliriz. HDP’nin baraj altında kalması her şeyi değiştirir. Barajı aşacağımız konusunda şüphemiz yok. Ancak devlete güvenmiyoruz. HDP bu ülkede ezilen herkesin partisidir.” diye konuştu.

http://www.bizimkocaeli.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün