Türkiyeden Haberler

Selahattin DEMİRTAŞ: “Başbakan olsam intihar ederdim”

Ankara katliamına ilişkin basın açıklaması yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, böyle bir katliamdan sonra hala kendilerinin suçlandığını belirterek, “Daha cenazeler yerdeyken bizi suçlayan dilden men ediyorum. Haddine değil sen Başbakan bile değilsin. Ülkenin yönetimine el koymuş bir kliksiniz siz. Düşün bu ülkenin yakasından. Ülkemizi sizden kurtaracağız” dedi.

Ankara’daki katliam sonrasında Ankara’da yaralıları ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, KESK Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Selahattin Demirtaş, herkesin olup bitenleri ellerini vicdanına koyarak değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “Korkacak, saklayacak bir şeyimiz yok bizim. Türkiye Ankara’nın başkentidir, kuş uçsa bile devletin haberi olur. 100 binlik bir miting yapılıyor bir tane güvenlik önlemi yok. Kendileri miting yaptığında önlemler 10 cadde öncesinden başlıyor. Ama burada adeta iki canlı bombayı elleriyle saldılar ne kontrol var ne bir şey” dedi.

‘İstifa sorusuna gülerek cevap veriyorlar’

Patlama sonrasında polislerin yaralılara ve yaralıları kaldırmak isteyenlere biber gazı sıktığını vurgulayan Selahattin Demirtaş, “Yaralılar zaten ölmek üzere bir de polisin sıktığı gazla boğuştular. 100 cenaze yerde, 500 yaralı var bir de TOMA’dan sıkılan gazla boğuştular. Bunların hesabını vermek yerine çıkıp HDP’yi Demirtaş’ı suçluyorlar. Böyle utanmazlık, aymazlık olur mu? Gazeteci soruyor ‘istifa edecek misiniz’ diye gülerek cevap veriyor. Biz ülke olarak bunların kahrını çekmek zorunda değiliz” dedi. Hala yaşananlardan kendilerinin sorumlu tutulduğunu dile getiren Selahattin şöyle devam etti:

‘Başbakan olsam intihar ederdim’

“Ülkeyi biz yönetseydik hesap verirdik. Ben Başbakan olsaydım bin defa özü diler, istifa ederdim. Hatta böyle bir alçaklık karşısında intihar ederdim. Onuru olan böyle bir alçaklık karşısında bunu yapar. Bunlarda haysiyet yok ki. Biz bunlar tarafından yönetilmek istemiyoruz. Bir de bütün bunların adına ‘ileri demokrasi’ diyorlar. Özellikle Davutoğlu’na sesleniyorum, bizi tehdit ederek, daha cenazeler yerdeyken bizi suçlayan dilden men ediyorum. Haddine değil sen Başbakan bile değilsin. Ülkenin yönetimine el koymuş bir kliksiniz siz. Türkiye demokrasi ve barış çağrısından tahrik oluyorsa kusura bakmayan biz sadece barış ve kardeşlik için bu mitingleri yapıyoruz.

‘Ülkemizi sizden kurtaracağız’

Her konuşmanız insanları birbirine düşman etmeye yarıyor. Size oy verenler bu ülkede yurtaş, oy vermeyenlerin hepsinin katli vaciptir. Bunları siz söylüyorsunuz. Her gün kameraların karşısında bu ayrımcılığı siz yapıyorsunuz. Utanın, sıkılın. Düşün bu ülkenin yakasından. Ülkemizi sizden kurtaracağız. O günler gelecek ve hep birlikte göreceğiz.”

http://www.bestanuce.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün