Türkiyeden Haberler

Suruç’ta Katledilen Canların Kimlikleri Belli Oldu

Suruç’ta canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren 32 kişinden 28’inin cenazeleri Antep Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailelerince teşhis edilmesi üzerine öğle saatlerinde düzenlenen tören sonrası memleketlerine uğurlandı. Patlamada hayatını kaybettikten sonra cenazeleri Adli Tıp’a getirilen biri erkek diğerleri kadın halen 4 cenaze bulunuyor.

Kimliği henüz tespit edilemeyen cenazenin canlı bomba olduğu üzerinde durulurken, diğer üç cenazenin ise kimlikleri henüz netleşmese de Nuray Koçan, Duygu Tuna ve Polen Ünlü’ye ait olduğu düşünülüyor.
Saldırıyı duymalarının ardından diğer ailelerle birlikte bulundukları kentlerden Antep Adli Tıp Kurumu’na gelen Ünlü ve Tuna aileleri, cenazelerini teşhis edemedi. Ailelerin cenazelerinin teşhis edememesi üzerine ailelerden DNA testi için doku örnekleri alındı. Yapılacak tetkikler sonucunda cenazelerin Polen Ünlü ve Duygu Tuna’ya ait olup olmadığı kesinlik kazanacak.
Nuray Koçan’a ait olduğu düşünülen cenazenin teşhisi için ise ailesinin Bursa’dan Antep’e ulaşması bekleniyor. Ancak arkadaşının yaptığı teşhiste cenazenin Koçan’a ait olduğu ifade edildi.

ADLİ TIP’TA 4 CENAZE VAR
HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul da Adli Tıp Kurumu Morgu’na 32 cenazenin geldiğini ve bu cenazelerden 28’inin ailesi tarafından teşhis edilip, memleketlerine götürüldüğünü söyledi. Toğrul, “Şuan için Adli Tıp Kurumu’nda bombalı eylemi yapan kişiyle birlikte 4 cenaze var. Polen Ünlü ve Duygu Tuna’nın aileleri cenazelerini teşhis edemediler. DNA testi sonucu bekleniyor. Nuray Koçak’ın arkadaşı cenazeyi teşhis etti. Ancak Bursa’dan yola çıkan ailenin Antep’e gelmesi bekleniyor.” dedi.

Hayatını kaybeden isimlerden kimlikleri tespit edilen ve defnedilmek üzere memleketlerine gönderilen 28 kişinin isimleri şu şekilde:

Hatice Ezgi Saadet: İstanbul
Cemil Yıldız: İstanbul
İsmet Şeker: İstanbul
Fikriye Ece Dinç: İstanbul
Nartan Kılıç: İstanbul
Ferdane Kılıç: İstanbul
Koray Çapoğlu: İstanbul
Nazlı Boyraz: İstanbul
Alper Sapan: İstanbul
Büşra Mete: İstanbul

Veysel Özdemir: Diyarbakır
Nazlı Akyürek: Diyarbakır

Mücahit Erol: Muş
Serhat Devrim: Muş
Mert Ali Barutçu: Muş

Murat Yurtgül: Kızıltepe/Mardin
Emrullah Akhamur: Kızıltepe/Mardin

Kasım Deprem: Suruç/Urfa
Osman Çiçek: Suruç/Urfa

Uğur Özkan: Cizre/Şırnak
Çağdaş Aydın: Dersim
Okan Pirinç: Hatay
Erdal Bozkurt: Ağrı
Süleyman Aksu: Hakkari
Cebrail Günebakan: Elazığ
Alican Vural: Samsun
Aydan Sezgi Savcı: Mesudiye/Ordu
Yunus Emre Şen: Van

http://www.evrensel.net/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün