Türkiyeden Haberler

ABF Genel Sekreteri Fadime TÜRKYILMAZ, Biz Aleviler savaşa hayır, Barış hemen şimdi diyoruz

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Fadime Türkyılmaz, “Biz Aleviler, 72 millete aynı nazarda bakanlar olarak hiç bir zaman kan ve gözyaşından beslenmedik. Her şeye rağmen biz Aleviler, savaşa hayır, barış hemen şimdi diyoruz. Biz Aleviler silahlar susturulsun diyoruz” dedi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nda bazı Alevi sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı “Aleviler barış istiyor” isimli oturumda konuşan Türkyılmaz, Alevilerin barış çığlıklarını dillendirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Türkyılmaz, “Biz Aleviler, savaş çığlıkları atanların inadına barış diyoruz. Biz Aleviler, laiklik, eşitlik, özgürlük, kardeşlik Türkiyesi’nin mimarlarıyız. Biz Aleviler, barışın ve aydınlık geleceğin teminatıyız. Biz Aleviler, sistemin oynadığı, oynamaya çalıştığı bu oyuna gelmeyecek olanlarız” ifadesini kullandı.

Sultangazi Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Zeynel Odabaş, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün ile Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’e silahla taciz ateşi yapıldığını hatırlatan Türkyılmaz, şöyle devam etti:

“Tüm bunlar biz Alevileri savaşın içerisine çekmenin parçalarıdır. Biz Aleviler, 72 millete aynı nazarda bakanlar olarak hiç bir zaman kan ve gözyaşından beslenmedik. Her şeye rağmen biz Aleviler, savaşa hayır, barış hemen şimdi diyoruz. Biz Aleviler, barışın, eşitliğin, özgürlüğün, kardeşliğin, adaletin, birarada yaşamanın garantisidir. Biz Aleviler silahlar susturulsun diyoruz. Biz Aleviler, yurtta ve cihanda sulh diyoruz.”

AA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün