Türkiyeden Haberler

Adıyaman Alevi Pirleri:Çatışmalı Süreç Bitirilsin,Müzakerelere dönülsün

Adıyaman’da cemevinde bir araya gelen Alevi pirleri, ölümlere sesiz kalamayacaklarını belirterek, çatışmalı sürecin son bulup müzakerelerin başlamasını istedi.

Adıyaman’da bulunan Dervişi Gevr Ocağı Pirleri Yusuf Dolaş ve Mahmut Dolaş, Kureyşan Ocağı Pirleri Garip Bozkurt, Mehmet Ali Tutal ve Hüseyin Tutal, Üryan Xızır Ocağı Piri Ali Büyükşahin, Ağuçan Ocağı Piri Kemal Güzel, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, HBV Anadolu Kültür Vakfı temsilcileri, Alevi Kültür Dernekleri’nin Yenimahalle’deki cemevinde basın toplantısı düzenledi.

‘Müzakereye dönülsün’

Toplantıda Alevi dede ve pirlerinin Dersim, Maraş, Erzincan başta olmak üzere birçok ilde başlattıkları barış için açlık grevini selamlayan Kureyşan Ocağı Piri Garip Bozkurt, “Bu inancın mensupları olarak her gün polis, asker, gerilla, çocuk ve kadınların her ne sebeple olursa olsun ölmelerine ve öldürülmelerine razı olmamız, seyirci kalmamız beklenemez. Başta Kürt sorunu olmak üzere tüm sorunların diyalogla ve müzakereyle çözümünden yanayız. Bu yüzden devam eden çatışmalı sürecin bir an önce sona ermesini ve yeniden barış müzakerelerinin başlaması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

http://www.bestanuce1.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün