Avrupadan Haberler

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu Seçimlerde HDP’ye Destek Çalışması

Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu (HAK-DER), HDP’nin seçim çalışmaları için bölge temsilcileri ile Rotterdam kentinde bir araya geldi.

Toplantıda seçmene ulaşma, HDP’nin projesini anlatma ve yine seçmeni sandığa taşıma noktalarında oluşabilecek eksiklikler üzerinde duruldu. Buna göre; Hollanda’da yaşayan  tüm Alevilere ulaşılarak HDP projesi anlatılacak ve Alevi örgütlülüğünün gücü vurgulanacak. Seçim çalışmaları sırasında oluşacak teknik konularla birlikte müşahitler ve Türkiye’ye gidecek olan sandık kurulu görevlileri konusu da toplantıda ele alındı. Toplantıda, YSK’nin yurt dışı için HDP sandık görevlilerini kabul etmemesine tepki gösterildi.

ÇALIŞMA PLANI

Hollanda’daki her kentteki seçim çalışmasının koordineli bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, yine her bölgedeki Alevi derneğinin seçim çalışmasına güçlü katılım sağlaması ve seçim çalışmalarının sürekli yeni gönüllülerle büyütülmesi istendi.
Çalışmalar kapsamında alınan kararlar arasında, Alevi seçmenlerin evlerinin ziyaret edilmesi, HDP broşürlerinin dağıtılması, seçim etkinlikleri için gerekli hazırlıkların tamamlanması, Alevi derneklerinde panel ve seminerlerin düzenlenmesi de yer alıyor. Bölge düzeyinde ve Hollanda genelinde HAK-DER’in yaptığı çalışmalar Yol Tv ve çeşitli yayın kuruluşları üzerinden yansıtılacak.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Öte yandan 4 Ekim’de  saat 14.00’te, Hollanda Alevi Kadınlar Birliği’nin içinde yer aldığı HDP Kadın Komisyonu, Den Haag’daki Zallencentrumuitenhage Uitenhagestraat 90 adresinde kadın ve seçim konulu toplantı düzenleyecek. HAK-DER öncülüğündeki HDP etkinlikleri Limburg-brabant, Utrecht, Amsterdam bölgelerinde yoğunlaşacak. 2 Ekim’de ise Beverwijk  Alevi Derneğinde panel düzenlenecek.

ANF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün