Türkiyeden Haberler

AKD Adana Şubesi’nden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalara ziyaret

Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret ederek derneklerine yönelik yapılan hizmetlerden ötürü plaket verdi.

Alevi Kültür Derneği Başkanı Murtaza Moroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Moroğlu, Seyhan Belediyesi’nin ve Başkanı Zeydan Karalar’ın derneklerine yaptıkları katkılardan ötürü duydukları memnuniyeti dile getirirken bu katkıların devam etmesini istedi. Moroğlu, “Seyhan Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ı ziyaret ediyoruz. Bugüne kadar kendisinin bizlere yaptığı yardımlardan ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu katkılarını özelikle cemevi konusunda bekliyoruz. Adana’da yaşayan 400 bin alevi vatandaşımız beklenti içerisinde. Sizin gibi birinden candan beklenti içerisinde olmak en doğal hakkımız. Gerek Seyhan Belediyesi’nin gerekse Cumhuriyet Halk Partisi’nin cem evleri üzerine aldığı kararların kağıt üzerinde kalmasını istemiyoruz. Cem evlerinin yasal Statüde olması için hiçbir yasal engel kalmadı. Burada işler yerel yönetimlere kalıyor. Sizlerden katkılarınızın devamını bekler ve bugüne kadar yaptığınız katkılardan dolayı da teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise göreve gelirken hiçbir inanç ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede olacaklarını belirttiklerini ve bu söylemlerinin her zaman arkasında olduklarını söyledi. Karalar, “Bizler göreve gelirken hiçbir inanç ayrımı yapmaksızın her yurttaşa eşit mesafede olacağımızı söylemiştik. Biz sizin şu anki kullandığınız binaya bir şeyler yapmış oymanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunların daha da fazlasını yapacağız, bu bizim görevimiz. Adana’da bir ilki başardık. Kilise dahil, cami dahil, cemevi dahil tamamına hizmet ediyoruz. Bizim aldığımız hiçbir karar kağıt üzerinde kalmaz. Türkiye’de cemevlerini ibadethane sayan ilk beledilerden biriyiz. Meclis üyelerine de o konuda teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından dernek başkanı Murtaza Moroğlu hazırlattıkları teşekkür plaketini Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a verdi.

www.hurriyet.com.tr

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün