Türkiyeden Haberler

CHP’li vekiller İstanbul’daki Alevi temsilcileriyle buluştu

CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Özcan, Onursal Adıgüzel ve CHP Parti Meclisi Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul’daki Alevi temsilcileriyle bir araya geldi.

65’e yakın Alevi temsilcisi ve Cemevi başkanlarıyla İstanbul’da bir araya gelen CHP heyeti Alevilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Cemevlerinin ibadethane statüsüne kavuşması, zorunlu din dersinin kaldırılması, barış sürecinin devam ettirilmesi yönündeki taleplerini ileten Alevi temsilcileri, devletin Alevileri muhattap almamasının karşılaştıkları en büyük sorun olduğunu belirttiler.

ALEVİLER: KİRLİ OYUNLARINA ALET OLMAYACAĞIZ
Alevi temsilcileri kalıcı barışın sağlanmasının önemine vurgu yaparak, “Savaşmak yerine barışmalıyız. Aleviler olarak bizi sokakağa çekemeyecekler. Kirli oyunlarına alet olmayacağız. Türkiye’de kan akıyorsa, çözümün önüne tıkıyan en önemli sebeplerden bir tanesi Recep Tayyip Erdoğan’dır” dediler.

Buluşmada konuşan CHP İstanbul Milletvekil Ali Özcan, “CHP olarak her zaman Alevilerin yanında olacağız. Bu zulümle birlikte mücadele edeceğiz” dedikten sonra, CHP’nin Alevi yurttaşların sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğini de ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekil Onursal Adıgüzel de, “Alevi yurttaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Alevi yurttaşlarımız devlete vergi ödedikleri halde, eşit yurttaş muamelesi görmüyorlar. Alevi köylerine hizmet gitmediğine bizzat şahit oluyoruz” diye konuştu.


CHP PM üyesi Kadir Gökmen Öğüt ise, “Ülkenin karşı karşıya olduğu bu faşizm karşısında hep beraber mücadele edeceğiz” diye ekledi.

Alevi yurttaşların sorunlarının her zaman takipçisi olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten CHP heyeti, temsilcilerle gerçekleşen buluşmanın notlarını Genel Merkeze rapor halinde sunacaklar.

http://www.gercekgundem.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün