Türkiyeden Haberler

AKD Başkan Doğan DEMİR Gençlerle buluştu

Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir geçtiğimiz gün dernek binasında gençlerle buluştu. Demir, doğuda yaşanan olaylara değinerek, “Bu kan durmazsa hepimize sıçrar” dedi

 Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir geçtiğimiz gün dernek binasında Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Gençlik Örgütüyle buluştu. Dernek tarafından düzenlenen ‘Can cana sohbetler’ etkinliğine gençler yoğun ilgi gösterdi. Programa; Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir’, şube başkanı Birol Sağlam ve Kocaeli Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Taylan Katak ve gençlik kolları üyeleri katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Kocaeli Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Birol Sağlam, “Biz Alevi Kültür Dernekleri olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Can cana sohbetler’ etkinliklerimiz kapsamında bugün gençlerle bir araya gelmek istedik. Ülkenin aydınlık geleceği olan gençlerimizle bir araya gelirken Sayın Genel Başkanımız da bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

GENÇLER ÜLKENİN UMUDU

Birol Sağlam’ın ardından konuşan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ise “Gençler bizim mücadelemizi yarınlara taşıyacak olanlardır. Bu yüzden denek olarak gençlere yönelik çalışmalarımız var. Eğitim kampları, Alevi Kültürüyle ilgili bilgiler ve değerlerimizi koruma gibi yaptığımız etkinliklerde gençleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bugün 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablo ciddi anlamda bizleri endişelendirmektedir. Şu anda ülkenin doğusunda bir savaş var. Bu savaşı durdurmak yine bizim ellerimizde. Alevi Kültür Dernekleri olarak akan kanın durması için elimizden geleni yapıyoruz. Ben hem Sayın Başbakan’a hem de HDP Eş Başkanı Demirtaş’a eğer bu kan durmazsa bunun batıya sıçrayacağını ve ülkedeki herkesin birbirlerinden nefret edeceğini söyledim. Dilerim söylediklerimiz dikkate alınır” şeklinde konuştu.

KONGRE 20 MARTTA

Demir, ülke gündemiyle Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olayları değerlendirerek, “Biz mücadelemize deva edeceğiz. Biz, haksızlığın olduğu her yerde olmaya devam ederiz. Aleviler gayet insani taleplerini dile getirirken zamanında Alevilerin taleplerini görmezden gelenler şimdi de Doğu’da Güneydoğu’da, Artvin Cerattepe’de ve diğer yerlerde yaşayanları görmezden geliyorlar. 21 Mart’ta Alevi Kültür Dernekleri olarak taleplerimizi dile getirmek için bir takım görüşmeler yapacağız. 20 Mart’ta ise kongremiz var. Bu vesile ile kongremize herkesi davet ediyorum. Dilerim ülkemizde yaşanan bu kaos ortamı en kısa sürede sona erer” ifadelerini kullandı.

http://www.bizimkocaeli.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün