Türkiyeden Haberler

AKD Heyetinden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ’a Ziyaret

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle beraber Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Yenimahalle ’de uzlaşı kültürünün hakim olduğuna dikkat çeken Reis Yaşar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım ederek, “Camiye de gidiyorum, cem törenine de katılıyorum. Her ırktan, her mezhepten vatandaşlarımızla Yenimahalle ’de birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. İnanç kişinin bireysel hakkıdır. Herkesin inancına saygı duymak gerekir” dedi.

“KIVILCIM, TÜRKİYE ’YE SIÇRAMASIN”

İslam coğrafyasında yaşanan acılara değinen Yaşar, “Hassas bir dönemden geçiyoruz. İslam coğrafyasında yanan ateşin ülkemize de sıçramaması amacıyla bu ülkede yaşayan herkesin fazla dikkatli olması lazım. Kardeşliğimizi, birlik beraberliğimiz bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz” ifadelerini kullandı.

Yenimahalle Belediyesi olarak camilere de cem evlerine de eşit hizmet ettiklerine vurgu yapan Yaşar, “Aynı Peygambere, aynı kitaba inanan insanlarız. Hoşgörü, uzlaşı kültürü içerisinde yaşamalıyız. Biz camilere de cem evlerine de hizmet veriyoruz. Camilerimizin eksikliklerini gideriyor, tadilatlarını yapıyoruz. Aynı vakitda Alevi vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Batıkent ’e Türkiye ’nin en büyük cem evini kurduk. Orada Alevi vatandaşlarımız özgürce ibadetlerini yapıyorlar” dedi.

Yenimahalle Belediyesi ’nin Alevi vatandaşlara yönelik hizmetlerinin takdire şayan olduğunu kaydeden Demir ise Yaşar ’a teşekkürlerini sundu.

http://www.toplumhaber.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün