Türkiyeden Haberler

Kocaeli’de Sivas Katliamı Anması

Sivas Katliamını Anma Platformu tarafından 2 Temmuz’da Sivas katliamının 22’inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek olan anma programı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi’nde düzenlenen basın açıklamasını platform adına Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik okudu. Platform üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Çelik anma programının saat 18.00’de Geçit mevkii Yürüyüş Yolu üzerinden başlayacağını ve Cumhuriyet Parkı’na kadar devam edeceğini söyledi. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Parkı’nda bir basın açıklaması yapılacağını söyleyen Çelik anma programının müzikli deyişlerle sona ereceğini ifade etti.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Kocaeli’deki tüm Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcilerini ve duyarlı kamuoyunu anma programına davet eden Çelik, “Ülkemizdeki alevi asimilasyonu ve yok etme politikaları devam ediyor. Bugün Tavşantepe’ de aynı sürecin yansıması yaşandı. Dindar kindar nesil yetiştirilmesi talebi üzerine kindar nesil üstlendiği görevi icra ediyor. Bu konudaki mücadelemiz sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Anma programı çerçevesinde saat 17.00’da merkezdeki cemevlerinden, 16 30’da da Gebze cemevlerinden araç kaldırılacak.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün