Türkiyeden Haberler

Alevi Ayrımı Yaptığı İddia Edilen İmam Meclis Gündeminde

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi Ticaret Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, Alevi ayrımı yaptığı iddia edilen imamla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili ve TBMM Sanayi Ticaret Enerji Komisyonu Üyesi Ümit Özgümüş, hayatını kaybeden bir vatandaşın selasını Alevi olduğu gerekçisiyle vermediği iddia edilen imamla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi.

Özgümüş, Adana’da hayatını kaybeden Nurten Mürzeler’in selasının okunmasını isteyen aileye imam “Alevi’nin selası okunmaz” diyerek karşı çıktığı iddialarıyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğulu’nun cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Özgümüş, önergesinde Davutoğlu’na şu soruları yöneltti: “Bu imam hakkında soruşturma başlatmayı ve görevden almayı düşünüyor musunuz? Bundan sonra ayrıma yönelik bu tarz tavırların önüne geçmek için önlem almayı ve bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?”

http://www.haberler.com/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün