Türkiyeden Haberler

Alevi Bektaşi Federasyonu:”Barış Hemen Şimdi!”

Son yaşanan süreçleri Antidemokratik uygulamaları ve Türkiye’nin geleceğini etkileyecek olayları değerlendirerek kamuoyunu uyarmak biz alevi kurumlarının başlıca görevidir.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümetinin zihin haritası ülkeyi hızla bedelleri çok ağır olacak bir savaşa sürüklemektedir.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti savaş çığırtkanlıklarını Alevi ve Kürt düşmanlığı üzerinden meşrulaştırmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti DAİŞ ( İŞİD ) bahanesiyle ülkedeki Aydın ve Demokrat bütün kurumlara saldırmaktadır. 3 günlük gözaltı Sonucu 40 DAİŞ ( İŞİD ) militanı gözaltına alınırken 911 Aydın, Sol, Sosyalist ve Demokrat kişiler gözaltına alınmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti açıkça ABF ( Alevi Bektaşi Federasyonu ) ve Alevi kurum temsilcilerini kendi havuz medyası ile hedef göstermekte ve ihtibarsızlaştırma politikaları gütmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti 7 Haziran seçimlerinde yaşamış olduğu mağlubiyetin rövanşını almak için harekete geçmiş ve Türkiye’nin Doğusunda Kürtleri, Batıda başta Aleviler, Sol, Sosyalist ve Demokratların yaşam alanlarını abluka altına almıştır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti Suruç Katliamındaki kara ellerini ve desteğini gizlemek için ABF Genel Başkanı Baki DÜZGÜN’Ü suçlama ve ihtikârsızlaştırma aymazlığına düşecek kadar küçülmüştür.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti çökmüş ve iflas etmiş siyasetlerini yeniden ayağa kaldırmak için ülkenin her yanını ateşe vermişlerdir. Bu ateş Halk ve özellikle GENÇLERİMİZİ yakmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti çözüm sürecindeki samimiyetsizliklerini açıkça ortaya koymuş ve anaların ağlamasının umurlarında olmadığını bir kez daha ortaya koymuşlardır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti ırk ve mezhep gerginliğinden faydalanmak için kayıp ettiği iktidarını geri alma hayallerindedir.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti artık Cemevlerimize açıkça saldırmakta ve abluka altına alınmıştır. Gazi Cemevi’ne yapılan tüm saldırılar bütün Alevilere yapılmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan ve Geçici AKP hükümeti zihniyetini iyi tanıyoruz çünkü biz Kerbela’nın, İmam Hüseyin’in torunlarıyız, tanıyoruz çünkü Hallacı Mansur’un, Şeyh BETRETTİN’İN, Seyit NESİMİ’NİN, Pir SULTAN’IN, Seyit RIZA’IN çocuklarıyız, tanıyoruz çünkü Biz insanlık be Barış düşmanlarını tarihten biliriz.

Bütün bunlar göz önüne alındığında diyoruz ki Ne Suriye’de Nede ülkemizde savaş çığırtkanlığına karşı BARIŞ HEMEN ŞİMDİ. Barış istiyoruz ve her koşulda Savaş istemiyoruz.

Biliyoruz ki her savaşta ölenler Türk-Kürt, Alevi suni adı dili ne olursa olsun Halkın çocuklarıdır. Bizler diyoruz ki bizim bu kirli savaşa verecek canımız yoktur. Bu bir savaş ise bu savaş asla bizim savaşımız olmayacaktır. Bizler Alevi Örgütleri olarak her ne kadar provoke edilsek dahi kamuoyuna tercihimizi açıklıyoruz.

Barış Hemen Şimdi!

Alevi Bektaşi Federasyonu
Genel Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün