Avrupadan HaberlerTürkiyeden Haberler

Alevi kurumları: Sorumlusu Erdoğan ve Davutoğlu’dur

Avrupa merkezli üç Alevi sivil toplum örgütü, Dersimli futbolcu Deniz Naki’ye ve HDP PM üyesi Ahmet Karataş’a yapılan saldırıları kınadı.

Yazılı bir açıklama yapan Avrupa Alevi Federasyonu (FEDA), Dersim Yeniden İnşa Cemiyeti ve Dersim Soykırımı Karşıtı Derneği, Karataş ve Naki’ye yapılan saldırılar için,  “Toplum olarak yeni katliamlarla karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor” dedi.

Açıklamada, “Bizler saldırıların sorumlusu olarak Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Bülent Arınç,  Yalçın Akdoğan ve Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyoruz” denildi.

Naki’ye yapılan saldırının tüm Kürt Alevilere yapılmış bir saldırı olduğunu ifade eden sivil toplum örgütleri, Naki’nin yalnız olmadığını kaydetti.

Her üç Alevi organizasyonu, “Onun arkasında, inancıyla haktan yana olan Alevi camiası, kimliği için ölümlere hazır Kürt ulusu var!” dedi.

Bu saldırıların Kobane’den bağımsız olmadığına dikkat çeken organizasyonlar,  “Toplumu sindirime ve teslim alma amacını taşıdığının farkındayız” diye belirtti.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Sevgili Deniz Naki’ye yapılan saldırıyı kınıyor, Deniz Naki’nin yanında olduğumuzu ve halkımızı Deniz Naki’ye sahiplenmeye çağırıyoruz!

HDP PM üyesi Sayın Ahmet Karataş’a yapılan alçakça  saldırıyı nefretle kınıyor, sayın Karataş’a şifalar diliyor, HDP camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Demokrasi, insan haklar, inanç ve etnik kimlikler için vermiş olduğunuz demokrasi mücadelesinde her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiyoruz. Bu vesileyle bütün bir kez daha Alevilerin, Kürtlerin saldırılar karşısında Kobane ruhuyla öz savunmasını almaya, AKP ve DAİŞ faşizmiyle karşı etkin mücadeleye yürütmeye çağırıyoruz.”

http://www.bestanuce1.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün