Türkiyeden Haberler

Alevilere Yönelik Saldırılar İçin Oturma Eylemi

Bursa’da Alevi bir aileye dönük yapılan saldırının tüm Alevi halkına dönük yapıldığı gerekçesiyle Ankara Demokratik Alevi Derneği (ADAD) üyesi Süleyman Değirmenci, saldırıya tepkisini göstermek üzere Güven Park’ta kişilik oturma eylemine geçti.

 Ankara Demokratik Alevi Derneği (ADAD) üyesi Süleyman Değirmenci, dün Bursa’nın Kestel ilçesinde çocuklarına dondurma satmayan bir dondurmacının da aralarında bulunduğu gurubun şiddetine maruz kalan Alevi aileye yapılan saldırıyı protesto etmek için Güven Park’ta tek kişilik otuma eylemi başlattı.
Parka gelen Değirmenci, “Bursa Kestel’de Gül ailesine yapılan saldırıyı kınıyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Gül ailesine yapılan saldırı tüm Alevilere yapılmıştır. Gül ailesi yalnız değildir” pankartı açıp, oturma eylemine geçti.

‘SALDIRI ALEVİ HALKINA YAPILDI’ 

Gül ailesine dönük yapılan saldırının aslında tüm Alevi halkına dönük yapıldığını ve Türkiye’de farklı inançlara saygı duyulmadığını dile getiren Değirmenci, bugüne kadar Alevilere yapılan saldırıların artık kabul edilemeyeceği göstermek amacıyla bu eylem başladığını ifade etti.

Değirmenci, akşam saatlerinde protestosunu sonlandıracağını söyledi. (DİHA)

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün