Türkiyeden Haberler

Anadolu Üniversitesi’nde Alevi sempozyumuna ayıracak salon yok!

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, kendi bünyesindeki Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı tarafından düzenlenmesi planlanan ‘İnsan Hakları Bağlamında Aleviler’ başlıklı sempozyuma salon tahsis etmedi. Başvuru aşamasında ‘salon uygundur’ diyen rektörlük, son anda salonların dolu olmasını gerekçe gösterdi! Sempozyumda sunum yapacak isimler arasında İsmail Beşikçi, Prof. Dr. Ayhan Yalçınkaya ve Bedriye Poyraz, Yrd. Doç. Dr. Uğur Kara, Hakan Mertcan ve Taylan Koç ile gazeteci Kemal Göktaş ve araştırmacı Tevfik Usluoğlu da yer alıyordu.

İsmail Saymaz’ın Radikal’de yer alan haberine göre, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Uğur Kara, ‘İnsan Hakları Bağlamında Aleviler’ başlıklı bir sempozyum düzenlemeye karar verdi.

PROGRAM TASLAĞI DA SUNULDU
25 Mart’ta salon tahsisiyle ilgilenen birimle temasa geçen Kara’ya 22 Mayıs’ta üniversite salonlarından Salon 2009’un müsait olduğu söylendi. Bunun üzerine rezervasyon yaptıran Kara’nın belgeleri 27 Mart’ta fakülte evrak, kayıt birimine verilerek sempozyum başvuru süreci başlatıldı. Başvuru dilekçesine ek olarak sempozyum program taslağı sunuldu. Fakülte sekreterliği dilekçeyi 31 Mart’ta rektörlüğe gönderdi.

REKTÖRLÜK: TÜM SALONLARIMIZ YOĞUN OLARAK KULLANILIYOR
Ancak rektörlük, 6 Nisan tarihli cevabında, sempozyum için salon tahsis edemeyeceklerini söyledi. Rektörlük, “Üniversitemiz eğitim -öğretim faaliyetleri ile kültürel ve sanatsal etkinliklerinin yoğunluk kazandığı güz ve bahar dönemlerinde tüm salonlarımız yoğun olarak kullanılmaktadır. Buna ilave olarak 53 öğrenci kulübümüz de organizasyonlarını bu dönemde yapmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve valiliğimizde kutlanan önemli gün ve haftalarda bu kuruluşlardan salon tahsisi talepleri gelmektedir. Bu faaliyetlerin tümü bir program dahilinde yapıldığından belirtilen tarihlere denk gelen dönemde sempozyum için salon tahsisi yapılamamaktadır” dedi.

birgun.net

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün