Türkiyeden Haberler

Arap Aleviler: Savaşa ‘DUR’ de!

Mersin Arap Alevi Gençlik Meclisi üyeleri, Jabel Mohsen Katliamını kınadı.

Mersin Arap Alevi Gençlik Meclisi üyeleri Lübnan’ın kuzeyinde yer alan Trablusşam kentinin Alevi Mahallesi Jebel Muhsin’de düzenlenen ve 9 kişi öldürüldüğü intihar saldırısını protesto etti. Özgür Çocuk Parkı önünde bir araya gelen grup üyeleri “Jabel Mohsen Katliamını kınıyoruz, Emperyalizm yenilecek, direnen halklar kazanacak” pankartı açarken, açıklama sırasında sık sık Türkçe ve Arapça “Emperyalizm yenilecek, direnen halklar kazanacak”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Kerbela’dan Jebel’e katlettiler bizi” sloganı attı.

‘SALDIRILAR 9 CAN ALDI’

Dernek adına açıklamayı gerçekleştiren Ezgi Harbelioğlu, “Kendinden olmayanı kâfir ilan eden tekfirciler bölgede kana doymuyor. En son Lübnan’ın kuzeyinde bulunan Trablusşam kentinin Alevi Mahallesi Jebel Muhsin’i hedef alan El-Kaide, intihar saldırıları ile 9 can aldı. 8’i ağır de olmak üzere 35 yaralı var. Emperyalizmin ve bölgedeki işbirlikçi gerici rejimlerin yıkıcı oyunları masum insanların hayatını almaya devam ediyor. Bölgede halifelik ve şeriat ile yönetilen İslam Devleti hedefiyle ‘Cihada’ gelen gericiler, IŞİD ve aşırı dinci örgütler Ortadoğu’da parçalamak isteyen güçlerin kuklaları olmuştur” dedi.

‘CHARLİE HEBDO SALDIRISINI KINIYORUZ’

Fransa’da Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı da kınayan Harbelioğlu, “Ortadoğu’yu kana bulayan gericilerin batıda ifade özgürlüğünü hedef alan bu saldırısını da şiddetle kınıyoruz. Batılı güçlerin Suriye’de ‘ılımlı muhalifler’ diyerek besledikleri El-Kaide bağlantılı cihatçılar geri dönüp Fransa’da katliam yapmıştır” ifadelerini kullandı.

‘CİHATÇI TERÖRÜ KINIYORUZ’

“Bu katliamları yapanlar taşıdıkları tekfir zihniyeti ile tüm halkları hedef almaktadır” diyen Harbelioğlu, “Sesimizi çıkartmanın, ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’cı tabuları yıkmanın tam zamanıdır! Ortadoğu halklarını hedef alan tekfir terörüne dur demeliyiz. Bütün azınlıkların ve haksızlığa başkaldıran tüm insanların ortak sorunu için savaşa dur demeliyiz” diye konuştu.

Kaynak:http://www.demokrathaber.net/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün